۱۴:۴۲ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - 27 August 2019
کد خبر: ۵۳۶۵۲
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد:
محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ضرورت اجرای «سامانه نظارت و ردیابی تردد شناورها با برد بلند» تأکید کرد: طرح هوشمند سازی یا الکترونیکی کردن ناوبری به موازات پروژه هوشمند سازی بنادر، با فراهم سازی بستر یکپارچه تبادل اطلاعات، یکی از اولویت های در دستور کار این سازمان قلمداد می شود.

محمد راستاد در نشست شورای مدیران این سازمان خاطر نشان کرد: پروژه هوشمندسازی بنادر و نظارت سیستماتیک بر تردد شناورها بر اساس شاخص های دولت الکترونیک به تصویب رسیده و لازم است با حمایت همه جانبه مدیران و کارشناسان و بر اساس افق زمانی مشخص ترسیم شده و به انجام برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تبریک هفته دولت و روز کارمند و بیان اینکه سازمان بنادر در اجرای سامانه های الکترونیکی یکی از ارگان های پیشرو در دستگاه اجرایی قلمداد می شود، گفت: بر اساس گزارش های اسمی، سازمان بنادر و دریانوردی توانسته است در زمینه شاخص های اختصاصی، دستاوردهای بسیار خوبی را کسب کند که امیدواریم در جشنواره شهید رجایی در سال جاری، امتیاز و رتبه مناسبی را کسب کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنان اش با اشاره به موفقیت های اخیر کشور در جلوگیری از تصویب یک قطعنامه ضد ایرانی در سازمان بین المللی دریانوردی IMO اظهار داشت: این سازمان از نظر کیفیت و کمیت حضور در نشست ها و کمیته های آیمو، چه در ارائه اسناد و بیانیه و چه در اظهار نظر درباره سندهای ارائه شده توسط سایر اعضای این سازمان جهانی، ارتقای قابل توجه ای داشته است.

راستاد با تمجید از انسجام ایجاد شده در سازمان بنادر برای حضور پرنگ در مجامع بین المللی از جمله آیمو، تصریح کرد: به واسطه شرایط خاص حاکم بر حوزه تجارت و اقتصاد کشور، حضور در آیمو و نشست های بین المللی فرصت مغتنمی است تا توانمندی و قابلیت های خودمان را در عصه های جهانی به نمایش بگذاریم و ثابت کنیم که ایران یک کشور تاثیرگذار دریایی است و قابل اغماض و حذف از عرصه فعالیت های دریایی تجاری نیست.

وی همچنین با اشاره به اجرای «قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی کشور و حمایت از کالای ایرانی» تاکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی نیز مشمول این قانون است و لازم است تمام ارکان صف و ستاد سازمان به اجرای کامل آن اهتمام داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در شرایط تروریسم اقتصادی تحمیلی و جنگ اقتصادی قرار داریم، تاکید کرد: در وضعیت جنگ اقتصادی، مدیریت بهینه منابع مالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ بنابراین مدیران بنادر و ستاد باید در استفاده درست از منابع و بودجه، مطابق با ضوابط اجرایی، دقت و اهتمام لازم را داشته باشند.

راستاد با اشاره به تصمیم اخیر ستاد کالای اساسی کشور مبنی بر «توزیع آمایشی کالاهای اساسی»، گفت: به جز بندر امام خمینی (ره) که بندر هاب کالای اساسی محسوب می شود، سایر بنادر به ویژه بندر شهید رجایی و بندر چابهار، باید از تمام ظرفیت شان جهت ارائه خدمات به افزایش قابل توجه این نوع کالاها استفاده کنند.

برچسب ها بنادر ، حمل و نقل
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar