۱۷:۲۹ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - 31 August 2019
کد خبر: ۵۳۶۷۳
رجبی مطرح کرد:
رئیس کمیته نظام فنی ساختمان کمیسیون عمران مجلس گفت: این موضوع مطرح می شود که با تغییر برخی از معاونان وزیر راه، طرح های تولید مسکن نیز دچار تغییر خواهد شد، اما این مسئله درست نبوده و طرح های مسکن سازی با قدرت اجرایی خواهد شد.

فرج الله رجبی با اشاره به رویکرد وزارت راه و شهرسازی برای تولید گسترده مسکن در کشور، گفت: در شرایط کنونی برای رفع مشکل کمبود مسکن، کشور نیاز به تولید سالانه، 800 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی دارد، بنابراین تمرکز وزارت راه و شهرسازی باید در راستای تولید گسترده مسکن باشد.

دولت نباید بار تولید مسکن را خود بر دوش بکشد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در شرایط کنونی تمام تلاش خود را برای مسکن سازی انجام می دهد، اما این مسئله بسیار حائز اهمیت است که دولت نباید بار تولید مسکن را خود بر دوش بکشد.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی امروز از ظرفیت های بسیار بالایی برای تولید انبوه مسکن برخوردار است، از این رو دولت می تواند از پتانسیل های مالی خارج از مجموعه خود برای افزایش تولید مسکن استفاده کند.

امروز بهترین موقع برای تولید مسکن در کشور است

رجبی ادامه داد: شرایط کنونی بهترین موقعیت برای تولید مسکن در کشور است، زیرا امروز ظرفیت های مالی، انگیزه بخش خصوصی و تقاضا برای خرید مسکن در کشور وجود دارد، اما این مسئله نیازمند آن است که دولت به سازندگان و انبوه سازان برای انجام حمایت های قانونی اطمینان دهد.

تغییرات مدیریتی وزارت راه خللی در طرح های تولید مسکن ایجاد نمی‌کند

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره تأثیر منفی تحولات مدیریتی وزارت راه و شهرسازی در اجرای طرح های تولید انبوه مسکن، گفت: این موضوع مطرح می شود که با تغییر برخی از معاونان وزیر راه، طرح های تولید مسکن نیز دچار تغییر خواهد شد، اما به نظر من این مسئله درست نبوده و طرح های مسکن سازی با قدرت توسط این وزارتخانه اجرایی خواهد شد.

رئیس کمیته نظام فنی ساختمان کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: ما معتقدیم که دولت نباید خود اقدام به تولید مسکن کند، زیرا این مسئله تحرک و قدرت دولت را کم می کند، بنابراین بهترین و اصولی ترین راهکار، وارد کردن بخش خصوصی به عرصه تولید مسکن است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar