۱۰:۲۴ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - 01 September 2019
کد خبر: ۵۳۶۷۵
«صما»گزارش می دهد:
شهرهای جدید معمولاً باهدف جلوگیری از گسترش بی‌رویه شهرهای بزرگ و جذب سرریز جمعیت آن‌ها و نیز جلب مهاجران احتمالی به‌عنوان موج گیر تأسیس می‌شوند. موضوع شهرهای جدید در ایران در حال حاضر یکی از سیاست‌های اصلی وزارت مسکن در کنار بهسازی و احیای بافت قدیم شهرها به‌خصوص شهرهای بزرگ و توسعه بیرونی (فیزیکی) شهرهای موجود است. طبق آخرین برآوردها تا دی‌ماه ۱۳۹۷ جمعیت شهرهای جدید به ۹۱۰ هزار نفر رسیده و بیشترین جمعیت به ترتیب در پرند، اندیشه، فولادشهر و صدرا ساکن شده‌اند. متن زیر گزیده‌ای از اخبار چند شهر جدید در چند ماه اخیر است.

محمدعلی حاجی‌زاده نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد:

تمدید زمان فروش زمین مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد

طرح واگذاری زمین‌های مسکن مهر به ساکنان واحدهای ساخته‌شده در این اراضی مدت‌ها پیش در قالب یک طرح کلید خورد و دولت تصمیم گرفت با حذف عنوان «۹۹ ساله»، مالکیت کامل مسکن مهر را به مردم واگذار کند.

نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد ضمن اشاره به تخفیف‌های در نظر گرفته‌شده، اظهار داشت: شرکت عمران شهر جدید هشتگرد برای متقاضیانی که تمایل به پرداخت نقدی سهم عرصه و تسویه‌حساب کامل دارند ۳۰ درصد تخفیف و برای متقاضیانی که به‌صورت اقساطی اقدام نمایند ۲۰ درصد نقد و الباقی به‌صورت پرداخت قسطی پنج‌ساله منظور شده است.

محمدعلی حاجی‌زاده افزود: این تخفیف‌ها برای افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی هستند در صورت پرداخت نقدی علاوه بر ۳۰ درصد تخفیف، ۲۰ درصد تخفیف دیگر نیز لحاظ شده است.

نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت عمران هشتگرد از ارائه تخفیف ویژه افزون بر تخفیف‌های قبلی برای فروش زمین مسکن مهر این شهر خبر داد و گفت: علاوه بر تخفیف‌های قبلی به مناسبت اعیاد قربان و غدیر ۱۵ درصد تخفیف برای فروش عرصه مسکن مهر به متقاضیان در نظر گرفته‌شده است.

حاجی‌زاده تصریح کرد:‌ این تخفیف‌ها بر اساس مصوبه مجمع عملیاتی شده است، درصورتی‌که متقاضیان تا پایان شهریور برای خرید عرصه به‌صورت نقدی اقدام کنند می‌توانند زمین خود را به قیمت مناسبی خریداری کنند.

نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت عمران هشتگرد گفت: حدود ۸۲ پروژه مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد وجود دارد که قیمت کارشناسی حدود ۴۰ پروژه مشخص‌شده و مابقی قیمت‌ها نیز به‌زودی مشخص و فروش عرصه آن‌ها نیز آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند:

ساخت ۴۴۵۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در پرند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت چهار هزار و ۴۴۸ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن شهر جدید پرند از پنجم شهریورماه، ساخت هم‌زمان سرانه‌های خدماتی و واحدهای مسکونی را از ویژگی‌های این طرح برشمرد.

محسن وطن‌خواهی گفت: بخشی از تعهدات شهر جدید پرند در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن روز پنجم شهریور در راستای تفاهم‌نامه مشترک وزارت راه و شهرسازی و ستاد کل نیروهای مسلح اجرا شد.

وی، ساخت سرانه‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی، درمانی و خدماتی به‌موازات ساخت واحدهای مسکونی را ازجمله ویژگی‌های این پروژه برشمرد و گفت: عملیات اجرایی ساخت این واحدها روز سه‌شنبه در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار آغاز می‌شود و اکنون پروژه در مرحله تجهیز کارگاه است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، مدت‌زمان ساخت این پروژه چهار هزار و ۴۴۸ واحدی را دوساله خواند و گفت: ساخت این تعداد از واحدهای مسکونی بخشی از سهم ۲۶ هزار واحدی طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر جدید پرند است و برنامه‌ریزی ساخت سایر واحدهای این طرح مطابق زمان‌بندی جلو خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در فازهای سه، چهار و شش پرند ساخته می‌شود، خاطرنشان کرد: بخش عمده ۲۶ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی و عرضه مسکن شهر جدید پرند در فاز شش این شهر جدید ساخته می‌شود زیرا تنها زمین‌های باقی‌مانده این شهر جدید در این فاز قرار دارد.

مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس:

قیمت تمام‌شده هر واحد مسکونی مسکن مهر پردیس اعلام می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران پردیس ضمن توصیه به مالکان مسکن مهر از آن‌ها خواست فریب آگهی‌های غیرواقعی را در فضای مجازی نخورند و واحدهای خود را به قیمت واقعی توسط مشاورین املاک مجاز به فروش برسانند

مهدی هدایت گفت: در راستای حفظ حقوق مالکان و شفاف‌سازی هزینه کرد شرکت عمران در پروژه‌های مسکن‌ مهر، در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوبه جلسه علنی 1387/11/06 که با شماره 56348/32 در تاریخ 1388/11/04 ابلاغ گردید، اعلان قیمت تمام‌شده این واحدها در دستور کار قرارگرفته است

وی خاطرنشان کرد ایجاد شهر جدید پردیس از ابتدا تا انتها در چندين بخش عمده ازجمله آماده‌سازی، زیرساخت، ساخت، توسعه و نگهداری بر اساس برنامه‌های مدون و قراردادهای شفاف با شرکت‌های داخلی و خارجی انجام پذیرفته است

مدیرعامل شرکت عمران افزود‌؛ قیمت تمام‌شده واحدهای مسکونی مسکن مهر در پردیس به‌صورت تفصیلی و بر اساس هزینه کرد و یارانه تخصیصی به هر واحد، طی روزهای آتی اعلان خواهد شد

هدایت هدف از اعلان این قیمت را حمایت از حقوق مالکان و شفاف‌سازی عملکرد شرکت عمران بیان کرد و ابراز امیدواری کرد مالکان محترم بعد از اعلان این قیمت‌ها از ارزش‌ واقعی واحدهای مسکونی خود مطلع و تصمیم‌گیری‌های خود را در این خصوص به‌صورت آگاهانه انجام دهند.

هومن گریوانی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار:

ضرورت تکمیل خدمات در محلات مسکن مهر گلبهار

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار بر تکمیل خدمات روبنایی و زیر بنایی در محلات مسکن مهر این شهر جدید، هم‌زمان با بهره‌برداری از این واحدها، تأکید کرد.

هومن گریوانی گفت: توسعه فضاهای فرهنگی، تفریحی و مذهبی طی سال‌های اخیر در برخی از نقاط گلبهار اجرایی شده است.

وی بابیان اینکه احداث این فضاها بر اساس نیاز شهروندان در شهر جدید گلبهار برنامه‌ریزی و طراحی‌شده، افزود: فرصت‌های بی‌نظیری جهت سرمایه‌گذاری درزمینهٔ های عمرانی، فرهنگی، ورزشی و ... به‌منظور توسعه و رشد زیرساخت‌های شهر جدید گلبهار طی سال‌های گذشته اجرایی شد که با توجه به رشد فزاینده جمعیت در این شهر نیاز به احداث و توسعه این فضاها بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

گریوانی تکمیل و واگذاری مسکن‌های مهر را دغدغه مردم و متقاضیان این واحدها و اولویت نخست شرکت عمران گلبهار دانست و افزود: با توجه به تصمیمات اتخاذشده مبنی بر تحویل واحدهای مسکن مهر تا پایان سال جاری این شرکت تمام توان خود را جهت اجرایی کردن این مهم به کار خواهد بست.

خلیل حاجی پور مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا:

ما همیشه به دنبال افتتاح پروژه‌های عمرانی هستیم

مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا گفت: هرسال هفته دولت بهانه‌ای است برای عرضه عملکرد دستگاه‌های اجرایی و نیمه دوم شهریور به مناسبت هفته دولت تعدادی پروژه در شهر صدرا کلنگ زنی و یا به بهره‌برداری رسید.

خلیل حاجی پور گفت: ما همیشه به دنبال افتتاح پروژه‌های عمرانی هستیم اما بحث اصلی در این زمینه شاخص‌های بهبود کیفیت زندگی است که این برنامه نیز در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان اجراشده است.


عباس مصطفوی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند:

شهر جدید سهند شهر فرصت‌ها است

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند بابیان اینکه شهر جدید سهند 35 هزار و 600 واحد مسکن مهر دارد گفت: به نفع مالکان عیان است که هر چه سریع‌تر عرصه را به نام بزنند و از مزایایی سند عرصه و عیان استفاده کنند.

عباس مصطفوی گفت: شهر جدید سهند به علت ظرفیت بالا اجتماعی قابلیت تبدیل به پایلوت فرهنگی استان آذربایجان شرقی را دارد‌ و براین اساس از 12 تا 17 مرداد سال جاری برنامه فرهنگی شهر جدید سهند برگزار خواهد شد.

وی بابیان اینکه شهر جدید سهند سال گذشته رشد درآمدی 138 درصدی داشت گفت: در حال حاضر هزار و 500 میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در این شهر منعقدشده است.

مصطفوی گفت: فروش عرصه برنامه خوبی برای خارج کردن واحدهای 99 ساله از تملک دولت است و مجمع عمران شهر جدید سهند با لحاظ تسهیلات ویژه به دنبال خانه‌دار کردن متقاضیان است.

وی درنهایت گفت: شهر جدید سهند شهر فرصت‌ها است و این شهر قابلیت بسیار خوبی برای تبدیل‌شدن به یک شهر فرهنگی و رسیدن به برگ خریدهای یک شهر ایدئال را دارد.

نستور درخشنده پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید علوی:

طرح احداث هزار واحد مسکونی جدید در شهر علوی

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید علوی گفت: دستور ساخت هزار واحد مسکونی بااعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان در شهر جدید علوی صادرشده است. با ساخت این واحد‌ها تا دو سال آینده زمینه سکونت ۵ هزار نفر فراهم می‌شود.

وی گفت: صد میلیارد تومان طرح عمرانی در شهرک علوی در حال اجرا است که از محل اعتبارات شرکت عمران شهر جدید علوی تأمین‌شده است.

درخشنده پور افزود: برای دسترسی آسان شهر علوی به صنایع غرب استان، یک و نیم کیلومتر تونل با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست‌ساخت است که سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

عضو هیئت‌مدیره عمران شهر علوی در خصوص جاده دسترسی به این شهر نیز گفت: عملیات تعریض این جاده به طول ۱۱ کیلومتر با ۴۰ درصد پیشرفت در حال اجراست که سه ماه اول سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar