۱۲:۵۳ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - 03 September 2019
کد خبر: ۵۳۶۹۹
در بازدید از حریم منطقه ۱۵، نحوه رسیدگی به پرونده های پروژه ۲۴۰ هکتاری خاوران مشخص شد. در این بازدید که شکری مدیرکل اداره حریم شهرداری تهران،تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و محمدی انارکی شهردار منطقه ۱۵ حضورداشتند، به موضوع تعیین تکلیف پرونده های پروژه ۲۴۰ هکتاری شهرک صنعتی خاوران رسیدگی شد.

مدیر کل حریم با بیان اینکه این بازدید پس از جلسه بازآفرینی زیرساخت انجام شد، گفت: جلسات بازآفرینی زیرساخت به ابتکار استانداری تهران در مناطق ۲۲گانه تهران برگزار می شود و در مناطق دارای حریم، اداره کل حریم به منظور رسیدگی به مسائل مرتبط با این مناطق حضور دارد.

وی افزود: شهرک صنعتی خاوران با ۲۴۰ هکتار مساحت،محل استقرار ۴ هزار صنف مختلف است و در مجموع ۳۰ هزار نفر در این اصناف به کار اشتغال دارند.

شکری گفت: در این بازدید چگونگی رسیدگی به پرونده های این ۴ هزار صنف تعیین شد.

وی افزود: بر مبنای یک تصمیم اولیه مقرر شد حدود ۳۵۰۰ واحدی که فرآیند ساخت و ساز خود را شروع کرده اند برای گرفتن پایان کار، عدم خلاف یا سایر موضوعات اداری از طریق شهرداری منطقه ۱۵ اقدام کنند.

مدیر کل حریم تأکید کرد: رسیدگی به این مسأله نزدیک به دو سال متوقف مانده بود و این اصناف برای پیگیری مسأله شان بلاتکلیف بودند و نمی دانستند به کجا باید مراجعه کنند.

تقی زاده، معاون استاندار تهران نیز در این باره گفت: طی بازدیدی که از مجموعه حریم منطقه ۱۵ داشتیم یک موضوع تداخلی با شهرداری قیامدشت بررسی شد.

وی افزود: چون شهرک صنعتی خاوران از مدتها قبل درحریم شهرداری قیامدشت و منطقه ۱۵ شهرداری تهران قرار داشته است، تعدادی از پروانه های ساخت و ساز آن در شهرداری تهران صادر شده است.

تقی زاده تأکید کرد: گرچه صدور این پروانه ها در زمان خود به لحاظ قانونی به درستی اتفاق افتاده است، اما اکنون با تغییرات صورت گرفته موضوع عدم خلاف، پایان کار و هم چنین صدورپروانه های جدید یا نوسازی و بازسازی ساختمان هایی که نیاز به تخریب و نوسازی دارند، محل اختلاف نظر بودکه برای حل این مسأله تصمیمی کلی در این باره گرفتیم.

تقی زاده افزود: بر اساس این تصمیم مقرر شد رسیدگی به هرگونه ساخت وساز جدید توسط شهرداری قیامدشت انجام بشود و پایان کار و عدم خلاف ها توسط شهرداری منطقه ۱۵ پی گیری شود.

وی گفت: البته شیوه اجرایی کردن این تصمیم به انجام یک کارگروهی در استانداری تهران وابسته است.

شهردار منطقه ۱۵ نیز گفت: با همکاری استانداری و اداره کل حریم شهرداری تهران قرار شد بر اساس ضوابط و مقررات، اقدامات لازم جهت حل مسأله خاوران انجام شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar