۱۴:۴۵ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - 03 September 2019
کد خبر: ۵۳۷۰۰
سعید رسولی، روز سه شنبه در آیین بهره برداری از این ناوگان ریلی گفت: ارزش این ۲۱۳ دستگاه ناوگان ریلی، ۳۶ هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال است. معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این تعداد ناوگان ریلی ۱۰۰ درصد در داخل تولید شده است ،گفت : در ۵ ماهه نخست سال جاری در مجموع ۲۱۳ دستگاه ناوگان ریلی در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ بیش از ۵۸ درصد رشد داشته است.
رسولی بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است ۳۷ دستگاه واگن مسافری ۳۰ دستگاه لکوموتیو و ۲۱۷ واگن باری پس از تولید در کارخانجات داخلی تا پایان سال جاری به ناوگان ریلی کشور ملحق شود.
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هم اکنون متوسط عمر ناوگان ریلی کشور به ۲۴ سال رسیده است، افزود: با ورود این تعداد ناوگان ریلی جدید به خطوط ریلی کشور عمر متوسط ناوگان ریلی کشور کاهش قابل توجهی خواهد داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی، در ادامه با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور، اظهار داشت: طبق موافقت نامه ای که بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه به امضا رسیده به استناد تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ قرار است ۹۷۴ دستگاه انواع ناوگان ریلی نیز با استفاده از منابع داخلی در کشور تولید و به شبکه ریلی اضافه شود. رسولی با اشاره به مزیت های استفاده از ظرفیت های قانونی ماده ۱۲ رفع موانع تولید نیز گفت: از محل این ماده قانونی هم اکنون انجام ۲۲ پروژه قطعی شده که با ۲ هزار میلیارد تومان قرار است ۳۷۹۱ دستگاه انواع ناوگان ریلی در کشور تولید شود.
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، در ادامه با اشاره به اهمیت استفاده از منابع مالی بازار سرمایه یادآور شد: قرار است در دو پروژه مهم در صنعت حمل و نقل ریلی با ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع مالی بازار سرمایه استفاده شود.
رسولی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های صندوق توسعه ملی نیز در دستور کار شرکت راه آهن قرار گرفته است، گفت: خوشبختانه با صدور موافقت اصولی زمینه استفاده از منابع مالی صندوق توسعه ملی نیز برای صنعت حمل و نقل ریلی کشور فراهم شده است.
برچسب ها راه آهن ، حمل و نقل
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar