۱۱:۲۷ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - 07 September 2019
کد خبر: ۵۳۷۱۳
مدیرکل راه و شهرسازی قم در گفت و گو با «صما»:
مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: در طرح های جدید تولید مسکن، پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی و نیز توجه به زیبایی شهر و نشاط اجتماعی شهروندان مورد تاکید است.

حسن صبوری در گفت و گو با «صما» اظهار داشت: در مسکن های جدید که در قالب طرح های مشارکتی و اقدام ملی تولید و احداث می شوند، توجه ویژه به مسائل زیست محیطی، اقلیم شهر، معماری، ترافیک و مناسب سازی برای معلولان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه عمران و ساخت مسکن مهر در شهر قم تا حدود زیادی انجام شده است و مسائل غیرعمرانی در طولانی شدن پروسه مسکن مهر دخیل بوده اند، افزود: تعداد 142 واحد از تعهدات باقی مانده مسکن مهر در محاکم قضایی در حال بررسی است.

وی ادامه داد: ساخت واحدهای دارای پرونده قضایی نیز در حال اتمام است و امیدواریم با پایان یافتن احداث این واحدها، پرونده مسکن مهر در استان بسته شود.

صبوری در عین حال گفت: تعداد ۳۶۶ واحد از تعهد استان درخصوص طرح مسکن مهر باقی‌مانده که از این تعداد ۲۲۴ واحد در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کل واحدهای مسکن مهر تعهد شده در استان قم، ۴۳ هزار و ۵۰۴ واحد است که تاکنون ۴۳ هزار و ۱۳۸ واحد آن افتتاح ‌شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم افزود: تعداد واحدهای تعهد شده در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در این استان، ۲ هزار و ۲۰۸ واحد و در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری منطقه پردیسان مربوط به شرکت بازآفرینی شهری ایران است که باید پشتوانه بافت فرسوده قم قرار بگیرد.

صبوری توضیح داد: سیاستی که در این زمینه وجود دارد، این است که این اراضی به‌ صورت خام، یعنی زمین واگذار نشود و ساخت‌وساز صورت بگیرد، ارزش‌افزوده پیدا کند و سپس پشتوانه احیای بافت فرسوده قرار بگیرد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم در پایان تاکید کرد: اجرا و آماده‌سازی این دو قطعه زمین مانند تاسیسات، زیرسازی، جدول‌گذاری و آسفالت برعهده شهرداری قم است و طرح‌های مسکن به ‌منظور افزایش ارزش‌افزوده آن، در این اراضی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar