۱۳:۱۷ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - 07 September 2019
کد خبر: ۵۳۷۱۴
سازنده برتر منطقه 5 تهران در گفتگو با «صما» عنوان کرد:
سازنده برتر منطقه 5 تهران گفت: امروز خریداران صرفا نمای ساختمان را ملاک قرار می دهند و متاسفانه معیار درستی هم در این زمینه ندارند. بنابراین هر اندازه نما متفاوت تر باشد، بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.قربانی در گفتگو با «صما» ضمن اشاره به این مطلب که تمام نیازهای ساکنان را در پروژه ها مورد توجه قرار می دهیم، اظهار داشت: در طول 30 سالی که در عرصه ساختمان سازی حضور داشته ام، تقریبا هیچ خلافی اعم از جواز، اضافه بنا و تغییر کاربری مرتکب نشده ام. علاوه بر این سعی کرده ام موضوع همجواری را در ساخت و سازها رعایت کنم، به گونه ای که شهرک های مسکونی هم با نماها و مصالح یکسان اجرا شده اند.

وی افزود: متاسفانه در برخی نقاط که ساختمان های یکسان و شکیلی ساخته ایم، برخی دیگر از سازندگان با ساخت و ساز های متفاوت زیبایی و نظم کوچه را به هم زده اند و جا دارد از شهرداری بخواهیم این موضوع را بیشتر مورد توجه قرار دهد.

این سازنده ادامه داد: بدون شک نما از اهمیت بالایی برخوردار است و باید چشم نواز باشد اما امروزه خریداران صرفا نمای ساختمان را ملاک قرار می دهند و متاسفانه معیار درستی هم در این زمینه ندارند. بنابراین هر اندازه نما متفاوت تر باشد، بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. در حالی که در بسیاری مواقع داخل ساختمان با متراژی که گفته می شود مطابقت ندارد یا آنقدر بد نقشه است که عملا فضاهای پرتی زیادی را شاهدیم.

قربانی با بیان اینکه نما باید متناسب با معماری ایرانی اسلامی باشد، افزود: ما شهرکی 800 واحدی با نمای سیمان ساخته ایم که بسیار زیباست و از مقاومت و ایمنی بالایی برخوردار است.

این سازنده منطقه 5 گفت: متاسفانه طراح های عمدتا جوان سراغ طرح های ایرانی اسلامی و لحاظ کردن همجواری ها نمی روند. در واقع به جای یکی کردن ساختمان ها سراغ جدا کردن آنها می روند.

وی خاطر نشان کرد: سازنده ها باید حقوق همسایه ها را در تمامی مراحل ساخت رعایت کنند و با پشتوانه پرداخت جریمه مبادرت به تخلف نکنند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar