۱۶:۵۷ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - 08 September 2019
کد خبر: ۵۳۷۲۳
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی:
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان این‌که دلالان خون مردم و مهندسان را در شیشه کرده‌اند، گفت: به زودی بساط اشخاص حقوقی صوری و کاغذی و دلالانی که حاصل دست رنج مهندسان را به تاراج می برند برچیده خواهد شد.

به گزارش صما، منصور نویریان در واکنش به تجمع اخیر برخی شرکت‌های حقوقی مهندسی ساختمان با اشاره به این‌که چندماهی است مسئولیت مدیر کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان را برعهده گرفته ام، اظهار کرد: خدا را گواه می‌گیرم در این چند ماه بنده و همکارانم بیشترین وقت خود را به "شنیدن" گذرانده ایم. شنیدن نقاط قوت و ضعف و آسیب های وضع موجود، شنیدن دعواها و منازعات سیاسی و غیرسیاسی، شنیدن دردها و مشکلات مهندسان، کاردان‌ها و مردم.

وی با بیان اینکه "​مافیاهای حاکم بر نظامات مهندسی همچون غده ای سرطانی بر پیکر جامعه مهندسی رسوخ کرده اند و دنبال منافع خود هستند و این پیکر نحیف روز به روز لاغرتر و شکننده تر می شود" تاکید کرد:‌ دلال ها چه از جنس برخی اعضاء هیئت مدیره ها و بازرسان، چه از جنس برخی اعضای شورای انتظامی، چه از جنس برخی اشخاص حقوقی و چه از جنس پدرخوانده های پشت پرده، خون مردم، مهندسان، کاردان‌ها و همه ارکان نظامات مهندسی را برای مطامع و مقاصد نامشروع و سیری ناپذیر خود در شیشه کرده اند.

وی بیان کرد: ما راهی جز جراحی برای درمان این زخم‌های کهنه و دُمل‌های چرکین به ذهن مان نرسیده و عزم وزارت راه و شهرسازی برای اصلاح امور جدی است.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان این‌که مهم‌ترین خواسته ما در این راه و در این مقطع حساس به عنوان نخستین پیش نیاز این اصلاحات، همراهی و مشارکت مهندسان است، گفت:‌ برگه فروشی و پروانه فروشی جز فَربه شدن این مافیاهای زَر، زور و ضربه زدن به اعتبار مهندسان نزد مردم حاصلی ندارد.

نویریان ادامه داد: اگر می بینید هر از گاهی انجمنی یا جماعتی با تکیه بر پول های باد آورده و قدرت رسانه ای خوما می تازد شک نکنید که دغدغه آنها منافع اکثریت مهندسان و اعتلای جایگاه مهندسی نیست، بلکه منافع و سودهای بی حد و حساب خود را در خطر می بینند. شک نکنید که بر نقاط ضعف و آسیب آنها دست گذاشته ایم.

وی تاکید کرد: این قول را می دهم اگر عمری بود به زودی بساط اشخاص حقوقی صوری و کاغذی و دلالانی را که حاصل دست رنج مهندسان را به تارج می برند برچیده خواهد شد.

وی اظهار کرد: در پایان از همه مهندسان گرامی می خواهم بازیچه صاحبان قدرت قرار نگیرند و با هوشیاری و آگاهی از انگیزه های آنان، اجازه دست اندازی بیشتر به آبرو و حیثیت مهندسان را به این سودجویان ظاهر فریب ندهند.


انتشار یافته: ۴۱
در انتظار بررسی: ۳۹
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
0
1
اشخاص حقوقی کاغذی ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
0
0
ابلاغ بخشنامه وزارت راه و شهرسازی این سوال را ایجاد می‌کند که شاغل یک دستگاه دولتی با آغاز فعالیت کارمندی چرا باید از انتفاع کاری خارج شود؟ این موضوع در مورد دوشغله‌ها درست است اما برای افرادی که با این پروانه فعالیتی نمی‌کنند، درست نیست
در برخی موارد دغدغه‌های شاغلان در دستگاه‌های دولتی به حدی است که آنها زمان لازم برای استفاده از این پروانه را ندارند. پس لزوما خدمات مهندسی در اجرای در قانون تبدیل به شغل شود و به افراد شاغل در دستگاه‌های دولتی عنوان دوشغله داده شود سپس این بخشنامه اجرایی شود.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
0
1
جنای نویریان بیشترین دلالی توسط همکاران خود شما در وزارتخانه انجام میشود که در قالب شرکت های حقوقی ، کارهای چند ده هزار متری را بر می زنند .
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
0
0
اصلا چه معنی داره کارمند وزارت راه و شهرسازی در شرکت حقوقی فعالیت کنه ، خودش اجرا میکنه خودش طراحی میکنه خودش هم نظارت میکنه و خودش بازرسی میکنه و خودش تایید صلاحیت میکنه ، این تعارض منافع هست ، مگه داریم مگه میشه
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
0
1
توقف دلالی و کارچاق کنی با ارجاع کار نوبتی مقارن است . وقتی مجریان ساختمان و آزمایشگاه ها طبق نوبت کار بگیرند هیچ فرصت طلبی پیدا نمیشود با معرفی کردن کار از آنها پولی بگیرد و دلالی کند .
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
0
0
وقتی مهندسان و شرکت های حقوقی به جای دریافت حق الزحمه از کارفرما ، اول ماه از نظام مهندسی حقوق بگیرند بساط دلالی از بین میرود چون شخص حقیقی یا شرکت حقوقی از این پس مزدبگیر و نوکر کارفرما (مالک) نیست و حق و حقوق خود را از نظام مهندسی میگیرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
0
0
شما حق و حقوق مهندسای حقیقی را کامل پرداخت کنید هیچ کی مهر خود را به شرکتها واگذار نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
0
1
شما لطف کنید پروانه های کیلویی که از سال 90 بدون آزمون‌ به برخی ها که موفق نشده بودند در آزمون قبول بشن، به بهانه پیشکسوت بودن اعطا شد و مدارک های جعلی از دانشگاه رو ابطال کنید تا ادعای شما ثابت شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
0
0
اشخاص حقیقی و حقوقی باید ابتدا با خوداظهاری و سپس با ارائه مدارک مستدل در یک فرصت معین (حداکثر دو ماهه) نشان دهند که دارای بیمه اجباری با چه شرایطی هستند و ظرف مدت دو ماه وزارت راه و شهرسازی با همکاری سازمانهای نظام مهندسی و نخبگان صنف مهندسی برای نظم و نسق دادن به این اوضاع آشفته روابط کاری سرمایه گذاران مسکن و ساختمان با مهندسان را صرفاً مطابق با قانون و آئین نامه اجرائی نظارت عالیه نمایند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
0
1
اکثر این شرکتها وابسته به مافیا صوری هستند رکورد ۱۳ شرکت در یک آدرس
اکثرا هیچ لیست بیمه ای ندارند
در پروژه حضور ندارند
مدارک فنی نقشه چون ساخت وجود ندارد
کلا نفر فنی در پروژه حضور ندارد
سرپرست کارگاه ندارد
به سادگی میتوان این شرکتها را شناسایی نمود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
0
1
شرکتهای مجری فقط پروانه خریده اند و پرسنل تمام وقت یا پاره وقت ندارند که بیمه برایشان رد شود

دفتری که چندین شرکت در آن ثبت شده و بقول خودشان دهها پروانه پشت آن است کدام کس از آن پروانه پشت شرکت آنجا کار میکند ؟؟؟؟
در کدام کارگاه ؟؟؟
هیچ کارگاهی ندیدم که مجری اش برای یک ربع هم شده آنجا بیاید
تقریبا همه مجری هایی که شرکت هستند یا شخص ، کاملا صوری و ظاهری فعالیت اجرای ساختمان دارند
آخه دیپلمه ای که با خرید پروانه ؛ چندین شرکت مجری ثبت کرده و کارمند فلان ... هم هست و بقول خودش شرکت سازندگان
سید مصطفی شیخ الاسلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
0
*کلاه قاضی گمشده امروز*
پیام جناب آقای نویریان در تلاششان برای مبارزه با فساد و جمع کردن دلالان و شرکتهای صوری چند وقتی است که نقل محافل مهندسی شده است. فارغ از صحت و سقم هدف ایشان باید سوال نمود که واقعا منشا ایجاد صوری کاری و دلالی در کجاست و راه عملی برخورد با ان چیست؟
کارشناسان عدم تناسب بین عرضه و تقاضا را موجبات ایجاد دلالی و صوری کاری می دانند. این دلالی و صوری کاری در جامعه مهندسی زمانی اتفاق می افتد که تقاضای بازار و مردم کمتر از ظرفیت اشتغال بکار جامعه مهندسی باشد انگاه یا مهندسان پاره وقت که حرفه مهندسی شغل دوم و یا چندم آنها می باشد ظرفیت اشتغال خود را به قیمت پایین به دلالها و یا شرکتها می فروشند و یا مهندسان تمام وقت برای جذب کار به جای افزایش کیفیت به رقابت کمی روی می اورند.
شاید گزاف نباشد که اگر ادعا کنیم منشا ایجاد دلالی و صوری کاری خود شیوه نامه وزارت راه و شهرسازی مصوب سال ۱۳۸۳ و کوتاهی وزارت خانه در عدم انجام تکالیف قانونی می باشد.
با نگاهی دقیق و کارشناسانه به آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی می بینیم که پروانه اشتغال به کار حرفه ای در دو بخش صلاحیت حرفه ای و ظرفیت اشتغال تعریف شده است. هر فرد می تواند با شرکت در آزمون نسبت به اخذ قسمت اول یعنی صلاحیت حرفه ای اقدام کند . ولی در خصوص قسمت ظرفیت اشتغال باید سوال کرد که آیا هر فرد دارای صلاحیتی باید ظرفیت اشتغال بکار داشته باشد؟
مطابق ماده ۱۳ آیین نامه اجرایی تعیین ظرفیت اشتغال بکار افراد توسط وزارت راه و شهرسازی و به پیشنهاد سازمان نظام مهندسی هر استان می باشد. در شیوه نامه پیوست مبحث دوم وزارت راه و شهرسازی اساس امر طراحی و نظارت را امری پاره وقت در نظر گرفته است.یعنی هر مهندسی که دارای شغل و بیمه غیر از حرفه مهندسی باشد دارای ظرفیت است و اجازه دارد نسبت به ارائه خدمات اقدام کند. عدم کنترل تناسب میان ظرفیت اشتغال بکار مهندسی و نیاز بازار به خدمات مهندسی توسط وزارت راه و شهرسازی نه تنها باعث گردیده است مهندسان تمام وقت متضرر شوند بلکه باعث گردیده است که خود وزارت خانه به عنوان متولی به جامعه مهندسی بی حرمتی نماید و به جای دفاع از حقوق مهندسان ، انها را دلال و صوری کار معرفی کند در حالی که منشا این امر قصور خود وزارتخانه می باشد.
اما از انجا که هر انتقادی باید با راهکار آمیخته شود پیشنهاد می گردد که برای رفع این معضل ابتدا دوستان وزارت خانه دل از مزایای ظرفیت اشتغال خویش بکنند و با تغییر نگرش و احترام به حرفه مهندسی ، همانند اجرا به نظارت و طراحی نیز به عنوان شغلی تمام وقت بنگرند و ظرفیت تمام مهندسانی که دارای چند بیمه می باشند و یا متکی به بیمه تمام وقتی خویش فرما و یا بیمه شرکت حقوقی خویش نمی باشند را به صفر تقلیل داده و ظرفیت مازاد در جامعه مهندسی را حذف نمایند و با ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا مشاهده نمایند که با یک گذشت شجاعانه چگونه به هدف خویش در مبارزه با فساد و حذف دلالان و صوری کاران انهم بدون گرفتن انگشت اتهام بسمت همکاران موفق خواهند گشت.
سید مصطفی شیخ الاسلامی
ریس انجمن مهندسان طراح و ناظر ساختمان استان خوزستان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
1
يكم اين جور مطالب آدم بفكر فرو ميبره و ياد ضرب المثل سنگ بزرگ علامت نزدن ميفته...
يكي نسيت بپرسه بعد از گذشت شش ماه از سال چرا هنوز تعرفه 98 را اعلام نميكنيد؟
هنوز كارهاي ساده روي زمين است براداران عزيز ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
0
⚠️مهندسی و نظام شکل نگرفته آن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
0
منشا فساد وصوری کاری در بسته اجرا ساختمان ، دریافت حق الزحمه بصورت درصدی از قیمت ساخت است


کارگر ، کارمند،وزیر،......به استناد قانون‌کار ، حقوق دریافت میکند حکم حق وعقل ایجاب میکنند که هرکس قصد دارد دراین حوزه فعالیت نماید متناسب با پایه‌وگرید دریافتی ، بصورت تمام وقت بصورت رییس کارگاه در پروژه حضور داشته باشد ومثل تمام عوامل پروژه حقوق وحق الزحمه وبیمه مناسب از کارفرما دریافت نماید

بنظر منشا فساد اجرا ساخت تحت عنوان مجری ذیصلاح صوری کاری بصورت پاره وقت بودن است

وشرکت وحقوق در مسیر جایگاهی نداشته باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
0
لازمه اش وجود قراردادهای پیمانکاری است
نه قرارداد مدیریت پیمان که منسوخ و خودش صوری است
البته اون عوامل که صلاحیت گرفته اند حتما دانش مدیریت کارگاه و قراردادها و ... را هم باید داشته باشند
واقعا چند مجری که ادعا میشود ؛ این شرایط را دارند و در یک پروژه سابقه بیمه مستند دارند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
0
الان‌اگر واقعا کسی قصد وشعار مبارزه با فساد را می دهد ومانفیست رسانه ای در حوزه صوری کاری و... صادر مینماید

ابتداعا تمام دستور العمل های سابق در حوزه اجرا راابطال ودستور العمل جدید دریک صحفه برای حوزه اجرا وانهم با شرایط تک پروژه بصورت مهندس مقیم صادر نماید وحق و حقوق مهندسان وصاحب صلاحیت را بصورت حقوق ماهانه وشرایط قانون کار بخشنامه نماید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
1
ظاهرا وزارتخانه قصد دارد صدور پروانه صلاحیت مهندسان را سیستمی و هوشمند کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
0
مجری ذیصلاح باید بصورت واقعی در کل کشور اجرا بشه، تا کیفیت ساخت بالا بره،
اگر ناظر از کره ماه بیاد سر ساختمان، ولی ساختمان توسط مهندس ذیصلاح و مجرب ساخته نشه، کیفیت ساخت هیچ وقت بهتر نخواهد شد.
برای صوری کاری مجری باید راهکار داده بشه، بازرسی از کارگاه ها انجام بشه، پروانه مجری های صوری رو ابطال کنند ، نه اینکه کلا حذف بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
0
0
سابقه کارکرد و لیست بیمه و آدرس دفاتر چک بشه میفهمن نود درصد شرکتها صورین سامانه نمیخواد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
0
0
▪️جناب اقای نویریان
◾️مدیر کل توسعه خدمات مهندسی وزارت راه و شهر سازی
چرا مطابق قانون مجلس و ابلاغ ریاست جمهوری و بخشنامه وزیر از کار کردن افراد چند شغله و خارج کردن آنها از پستهای وزارت راه و شهرسازی و صفهای نظارت اقدام نمی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
0
1
شما که دم از خدمات واقعی شرکتها میزنید چرا نیمی از سال گذشته و تعرفه سال۹۸را اعلام نمی کنید آیا بر مبنای قیمت ساخت ۲سال پیش قرار است قیمت خدمات مهندسان اعلام شود؟

شما که در شرکتهای خود حق مشاوره مطابق قیمت اعلامی سازمان برنامه و بودجه و بالای ۵درصد می گیرید چطور انتظار دارید شرکتهایی که خودتان به آنها پروانه دادید با کمتر از ۵/.درصد خدمات دهند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
0
0
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
0
0
به عنوان یک راهکار مقابله با پروانه فروشی و جلوگیری از ایجاد شرکتهای صوری پیشنهاد میکنم تعداد کار شرکتهای فوق را دقیقاً مطابق قانون اعمال کنید . و بخشنامه آقای سعیدی کیا در خصوص دو برابر شدن تعداد کار آنها لغو کنید. مطمئن باشید صوری کاری از بین میرود .چرا که دیگر خرید پروانه برایشان بصرفه نخواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
0
0
بله مطابق همان مقررات ملی در هر مرحله سازندگان باید کاری که انجام می دهند را اعلام کنند تا ناظر آن را ببیند و تایید یا عدم تایید آن را اعلام کند در این سامانه که عکس ها و گزارشات و کار های انجام شده بارگزاری میشود و هم ناظر هم بازرسان سازمان ان را مشاهده میکنند و ازبیلتها نیز در حین انجام کار تهیه و بار گزاری میگردد و در انتهای پروژه شناسنامه الکترونیکی صادر میشود وفقط مجریان واقعی می توانند این کار را انجام دهند و البته که صدای برگه فروشان در می اید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
0
0
خواهشا در بخشنامه جدید مشخص کنید شاغل تمام وقت و شاغل پاره وقت در مورد امتیازآوران شرکت های حقوقی به چه کسانی می گویند ؟ در تعهد محضری میگویند شاغل دربخش های دولتی و خصوصی و موسسات و نهادهای عمومی نمی باشند , منظور از بخش های خصوصی یعنی چه ؟ آیا مشاغل آزاد و اصناف هم جزو این دسته هستند ؟ آیا پرسنل کارخانه جات و صنایع پتروشیمی و پالایشگاه هم جزو این دسته هستند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
0
0
برای حذف دلالان و نابود شدن مافیای 24 شغله در سازمان نظام مهندسی = اول از باید لیست اعضای شرکت های حقوقی شامل هیات مدیره و بازرسان و سهامداران شرکت تهیه شود و به صورت فایل اکسل ثبت و ضبط شود تا یک نفر دلال و رانت خوار نتواند به طور همزمان هم سهامدار آزمایشگاه خاک باشد هم سهامدار شرکت مجری حقوقی هم عضور دفتر طراحی , البته برای این شخص چندشغله سهامدار اصطلاح اشتباهی است باید گفت سرمایه گذار و دلال و صاحب چند شرکت حقوقی که با خرید پروانه مهندسان دیگر به قیمت ناچیز برای خودش چندین شرکت حقوقی تاسیس میکند و دسترنج سایر مهندسان را می دزدد- ثانیا حضور مستمر کارکنان شرکت حقوقی در دفتر مرکزی شرکت مستلزم ارسال لیست بیمه و بازرسی توسط بازرسان بیمه تامین اجتماعی است با این روش دیگر هیچ مهندسی نمی تواند پروانه خود را بفروشد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
0
0
در هر شرکت حقوقی یک دستگاه ثبت ساعت نصب کنید تا حضور و غیاب کارکنان شرکت از 8 صبح تا 14:30 ظهر به طور آنلاین قابل رصدکردن باشد بعد مشخص می شود چه کسانی پروانه خود را به شرکت های حقوقی فروختند و حضور فیزیکی در شرکت ندارند !!!؟؟؟ این روش برای حذف دلالان موثر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
0
0
در برخی شرکت های پیمانکاری مشاهده شده که مثلا برای رنگ کاری جدول های کنار خیابان به جای کارگران دارای کارت مهارت فنی از بچه مدرسه ایها و نوجوانان استفاده میشود و البته در برخی شرکت های مجری حقوقی کاغذی مشاهده شده که از دانشجویان بی تجربه که مجانی کار میکنند به جای مهندسان و کاردان های فنی پروانه دار نظام مهندسی به جای سرپرست کارگاه استفاده میشود بدون بیمه حوادث که این موصوع نیازمند بررسی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
0
0
با تشکر فراوان از ریاست واعضا کمیته سازندگان که تمام سعیشان را در جهت رفع مشکل سازندگان و اجرای استفاده از مجری دارای صلاحیت و صدور شناسنامه فنی انجام می دهند
همانگونه که در جریان هستید سامانه بسیار کامل و خوبی برای مجریان و اعلام وکنترل گزارشها و تکمیل وصدور شناسنانه فنی بصورت الکترونیک ایجاد شده و دوره های اموزشی ان نیز در حال برگذاری می باشد
با حمایتها و موافقت ریاست سازمان مقرر شد این سامانه از ٢٣ شهریور ماه اجراییی شود ولی متاسفانه تاکنون بصورت عملیاتی کار این سامانه شروع نشده و معلوم نیست چه دستهای پنهان و چه سود های کلانی از عدم شفاف سازیها و دلال بازیها در سازمان برای عده ای وجود دارد که حتی از راه اندازی چنین سامانه مفیدی که برای ساخت ان ماه ها زمان گذاشته شده واهمه دارند و تمام سعی خود را برای عدم عملیاتی شدن ان انجام میدهند
تا چه زمانی قرار است در دنیای اطلاعات ما همچنان در سازمان خود شاهد ایجاد جعبه سیاهی باشیم که با هر گونه شفافیت و انجام امور بصورت الکترونیکی وشفاف مقاومت می کند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
0
0
و جالب تر انکه بسیاری از ناظرین ومجریان را افراد چند شغله خوده همین ادارات تشکیل داده اند که به راحتی حقوق های خود را با افزایش و پاداشهایشان می گیرند و خیلیهایشان حتی آدرس پروژه هایشان را هم نمیدانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
0
0
برخی مهندسان خارج از ایران تشریف دارند ولی پروانه خود را به شرکت های کاغذی واگذار کردند مثلا مهندسان مقیم کانادا یا سوئد یا دوبی ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
0
0
مهندسان مسن و بیمار که روی تخت بیمارستان بستری هستند و عمل قلب باز انجام دادند ( آنژیو گرافی) و چندین ماه دوره نقاهت بیماری را در پیش دارند و نمیتوانند سرساختمان حضور به هم رسانند پس پروانه نظارت خود را به مبلغ ۸.۵ میلیون تومان به شرکت های حقوقی فروخته ، پس خدمات واقعی به مردم ارایه نمیدهند پس از مصادیق شرکت های کاغذی هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
0
0
سیستم ناظرمحور فعلی که عموما، اما نه همه، ناظرانی سیال و اشخاص حقیقی هستند و به‌طور صوری به دور یک شرکت اسما جمع می‌شوند و در پروانه شرکت ذکر می‌شوند. در عین حال، به طور صوری نظارت کارها را انجام می‌دهند؛ در حالی که در شرکت‌ها و ادارات و سازمان‌های مختلف شاغل هستند و نظارت قابل اتکایی را انجام نمی‌دهند و فقط از امتیاز نظارت تحصیل پول می‌کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
0
0
همسر و فرزندان مقامات و مدیران و معاونان ادارات راه و شهرسازی مشکوک به ایجاد شرکت های کاغذی هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
0
سامانه یکپارچه تاییدیه مدرک تحصیلی که امکان استعلام مدارک تحصیلی را برای دستگاههای اجرایی فراهم می کند از سوی وزارت علوم تا پایان سال راه اندازی می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
0
اول شغل ثابت و رسمی را با شرح جزییات تعریف کنید تا دارندگان این شغل ها از ارایه خدمات مهندسی نیمه وقت یا پاره وقت منع شوند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
0
وقتی شرکت های حقوقی را موظف کردید ماهی ۵۰۷۸۵۱۸ ریال حق بیمه برای شاغلان و کارکنان خود بپردازند اون موقع بساط دلالی و پروانه های اجاره ای برچیده میشود چون این مدل کارهای صوری دیگر صرفه اقتصادی برای صاحبان آن نخواهد داشت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
0
0
آیا مدیران عامل در شرکت های تجاری مشمول قانون کار هستند ؟
1- در صورتی که مدیر عامل سمت دیگری علاوه بر تصدی سمت مدیریت، یکی از موقعیت های شغلی شرکت همانند مدیریت مالی، مدیریت اداری، مدیریت حقوقی و غیره در شرکت ندارد در این صورت به استناد موارد زیر مشمول قانون کار نمی گردد:
2 عدم تعلق بیمه بیکاری
3 مکاتبه سازمان تامین اجتماعی در خصوص حق بیمه اعضاء هیات مدیره و مدیر عامل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
0
0
دستگاه حضور و غیاب ناظر و مجری هست که بسیار راهگشاست در در این روش مجری هر دو ساعت اثر انگشت میزند و ناظر هر بار به ساختمان سر زد اثر انگشت میزند اینکار در سازمان اب انجام شد و نظم بینظری حاصل شد(قسمت اپراتورهای مخازن ) زیرساخت خاصی نمیخواد در همه ادارات و سازمان ها هست برای حضور و غیاب کارمندان یک نوعش سیمکارتی هست و فقط نیاز به برق داره یعنی در همان ابتدای تخریب یکجایی نصب میشه و اگر برای لوکیشنی که براش تعریف شده تغییری حاصل بشه اطلاع به مرکز میده و باید فرد(ناظر و مجری) در محل حضور داشته باشه و اثر انگشت بزنه و حضورش را مشخص کنه خود به خود بعد از اجرای این طرح تمام تخلفات برچیده میشه نه مجری میتواند صوری بشود نه ناظر میتواند بدرستی نظارت نکند و خود به خود تعرفه واقعی میشود و نظارت و اجرا هم واقعی میشود عرض بنده این هست که اگر مجری بداند همچین دستگاهی هست و باید تمام وقت حضور داشته باشد و حضور غیاب میشود خود بخود قیمت رو منطقی با مالک طی میکند وقتی هم که با مالک به توافق رسید و قراردادشو ثبت کرد و مالک پول رو به حساب سازمان ریخت مراحل جواز طی شود دقیقا مثل فرایند ناظر وقتی مالک مجبور شود و به خاطر گرفتن جواز ۱۰ درصد مجری هم میدهد همینطور که الان برای ناظر مجبوره پول بریزه به حساب تا پروانش صادر بشه مالک تا مجبور به انجام کاری نشود پول نمیدهد اگر شما نگاه کنید مالک ها به شهرداری و تامین اجتماعی چون کارشون گیره خیلی راحت پول میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
0
0
برخی مسئول دفاتر طراحی از رانت دفاتر در توزیع کارها استفاده کرده و آزمایشگاه خاک و بتن تاسیس میکنند و پول هنگفتی به جیب می زنند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar