۱۳:۱۲ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - 15 September 2019
کد خبر: ۵۳۷۳۴
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد:
مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان بیان کرد: اقدامات زیادی در بازنگری و اصلاح در نحوه ارائه خدمات اجرای ساختمان به منظور ارتقای کیفیت ساخت و سازها از ابتدای امسال تاکنون صورت پذیرفته است.

به گزارش «صما» حسن ربانی ارشد بیان کرد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون تعداد ۶۷۵ پروانه حقیقی مهندسی و ۲۷ پروانه شرکت حقوقی و مجوز فعالیت در حرفه های مرتبط با ساختمان در قالب اشتغال به کار مهندسی ساختمان نوع پروانه اشتغال به کار و مجوز فعالیت جهت اشتغال اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از آزمایشگاه های ساختمانی، سازندگان مسکن و ساختمان، شرکت های طراحی و نظارت و غیره صادر شده است.

نظارت عالیه بر ۱۵۵ پروژه ساختمانی

وی یادآورشد: به منظور کاهش تخلفات ساختمانی و ارتقای کیفیت ساخت وسازها، نظارت عالیه بر ساخت و سازهای استان به تعداد ۱۵۵ پروژه با متراژ ۱۲۰ هزار متر مربع، شامل ساخت و سازهای بخش خصوصی و همچنین نهادهای عمومی غیردولتی نظارت داشته و این نظارت را به تمامی شهرستان های استان تعمیم داده است.

ربانی خاطرنشان ساخت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون راهبری و نظارت بر برگزاری حدود ۳۸ دوره آموزشی تخصصی برای مهندسان، کاردان ها و معماران تجربی انجام و حدوداً تعداد ۱۰۰۰ گواهی برای شرکت کننندگان صادر شده و همچنین بر برگزاری همایش های تخصصی نظارت دقیق و تعداد حدود ۵ دوره گواهی برای شرکت کنندگان صادر شده است.

وی در پایان گفت: ساماندهی و بازنگری در نحوه ارائه خدمات توسط شرکت های خدمات فنی و آزمایشگاهی در استان و صدور تعداد ۲۷ شرکت حقوقی مجوز فعالیت خدمات آزمایشگاهی با اشتغال زایی برای ۱۵۰ نفر مهندس و نیز تلاش درجهت بهره گیری از خدمات با کیفیت آزمایشگاه های ساختمانی و اعمال نظارت مستمر بر عملکرد آنها از دیگر اقدامات این اداره کل است.


برچسب ها همدان ، وزارت راه ، مهندسی
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
0
0
برای بازنگری در نحوه ارائه خدمات توسط شرکت های خدمات فنی و آزمایشگاهی در استان ، می بایست جلوی عدد سازی آزمایشگاه های متخلف گرفته شود که نه حفاری انجام میدهند نه آزمایش خاک ، بلکه نتایج آزمایشات را عددسازی میکنند . باید مسئول آزمایشگاه یک فیلم مصور از مراحل تست خاک و اعداد روی گیج های آزمایشگاه تهیه کند و به نظام مهندسی تحویل بدهد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
0
0
تاسیس ۴ عدد آزمایشگاه خاک توسط یک نفر با خرید ۱۰ عدد پروانه نظارت !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
0
0
چرا وزارت راه و شهرسازی و شورای مرکزی نظام مهندسی ، افزایش تعرفه های آزمایشات خاک و بتن و جوش را تصویب و ابلاغ نمیکند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
0
0
چرا هیچ کدام از کارکنان شرکت های آزمایشگاه خاک و بتن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیستند ؟؟؟ الان همه شرکت های خصوصی موظف هستند برای کارکنان خود لیست بیمه رد کنند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar