۱۶:۴۷ - ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - 25 September 2019
کد خبر: ۵۳۷۸۵
استاد دانشگاه و طراح برتر منطقه هفت تهران گفت: بی شک معماران در این آشفتگی دخیل هستند و تمامی معماران وظیفه دارند ساختمانی را که طراحی می کنند از نظر رنگ، مقیاس، بافت و مصالح با ساختمان های مجاور هماهنگ باشد.


معماران هم در آشفتگی شهرها دخیل هستند

وحید قبادیان در حاشیه برگزاری کارگاه و نمایشگاه نمای منطقه هفت تهران در گفتگو با «صما» ضمن اشاره به این مطلب، افزود: مساله مهم دیگری که باعث آشفتگی در سیما و منظر شهری شده مربوط به شهرداری است. بدین معنا که مدیریت شهری به علت مشکلات مالی برای اداره شهر دست به تغییر ضوابطی از جمله تعداد طبقات، سطح اشغال و ... می زند که همین امر به اصل هماهنگی نما با ساختمان های مجاور آسیب جدی می زند.

وی با بیان اینکه تلاش در زمینه نما و هویت شهری جای تقدیر دارد، ادامه داد: شهر ما شهر زیبایی نیست و وقتی فضایی مشوش و ناهمگون باشد تاثیرش را بر شهروندان و رفتارهای آنان می گذارد.

 استاد دانشگاه آزاد تهران مرکز در مورد عملکرد کمیته های نما گفت: قطعا در هر جا و کاری نواقصی وجود دارد و ما فعلا در ابتدای راه هستیم. امیدواریم با مدون شدن قوانین نما وضعیت کمیته های نما هم بهتر شود و اعمال سلیقه تقلیل پیدا کند.

قبادیان در مورد انتخاب طراح توسط سازنده اظهار داشت: انتخاب رندوم طراح مشکلات بیشتری نسبت به وضعیت کنونی به همراه می آورد. در شرایط کنونی که سازنده انتخاب می کند، حداقل می توان گفت که هماهنگی بیشتری بین سازنده و طراح وجود دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar