۱۶:۵۷ - ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - 25 September 2019
کد خبر: ۵۳۷۸۶
عضو شورای مرکزی نظام مهندسی در گفت و گو با «صما»:
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی گفت: باید سیاست ها و نوع قراردادها و نوع خدمات و حقوق متقابل در این قراردادها به خوبی تنظیم شود تا برای مهندسان جذبه داشته باشد و مشوقی برای حضور و فعالیت مهندسان در کشور سوریه باشد.

محمود عدنان، سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در نشست کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه با اشاره به توافق ‌نامه اقتصادی مشترک بین دو کشور که در آغاز سال جاری به امضا رسید،‌ گفت: «اولویت دولت سوریه برای مشارکت در سرمایه‌گذاری و بازسازی همکاری با بخش خصوصی ایران است. انتظار می‌رود همکاری بخش خصوصی ایران و سوریه برای سرمایه ‌گذاری‌های مشترک و بازسازی سوریه افزایش یابد.»

به گفته کارشناسان، فعالیت در سوریه می تواند در افزایش درآمدهای غیرنفتی و ارزآوری حاصل از صادرات غیرنفتی و توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی بسیار مفید و موثر باشد و بخش خصوصی ایران و جامعه مهندسان، از ظرفیت بسیار بالایی برای فعالیت فنی و مهندسی در این کشور برخوردارند.

در همین راستا به گفته فرامرز مفتخر، نایب رییس انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران، در حال حاضر سوریه تنها کشوری است که می تواند بازار صادراتی مناسبی برای کشور ما به خصوص در بخش صادرات خدمات فنی و مهندسی باشد.

در این بین بدیهی است که سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان یک نهاد حرفه ای مستقل با دارا بودن بیش از 500 هزار نفر عضو از ظرفیت بسیار بزرگی در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی برخودار است و می تواند در این زمینه بازار بزرگی را در سوریه در اختیار بگیرد.

انعقاد تفاهم نامهبین نظام مهندسی و مسئولان مسکن و ساختمان سوریه

در همین رابطه عضو دوره هفتم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور درخصوص نقش مهندسان ایرانی در بازسازی سوریه گفت: طی یکی دو سال گذشته، سازمان نظام مهندسی ساختمان در نشست مشترک با مسئولان حوزه مسکن و ساختمان سوریه، تفاهم نامه هایی را در این زمینه رد و بدل کرده اند.

مجید جی افرام در گفت و گو با «صما» تاکید کرد: به طور قطع وقتی که این بازار کار در کشور سوریه فراهم شود، عملیات اجرایی و امور اجرایی این پروژه ها باید به دست مهندسان انجام گیرد و بخش زیادی از مهندسان ما می توانند این خدمات را با کیفیت بسیار خوبی در کشور سوریه ارائه کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا مهندسان در صورت فراهم شدن بسترهای لازم آمادگی فعالیت در سوریه را دارند، تصریح کرد: اگر شرایط اقتصادی، مالی و فنی برای مهندسان به خوبی تنظیم شود، بازسازی سوریه می تواند فرصت بسیار خوبی را در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی و فعالیت های فرامرزی فراهم کند و مهندسان به یقین از آن استقبال می کنند.

عضو دوره هفتم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی در پایان تاکید کرد: منتهی باید سیاست ها و نوع قراردادها و نوع خدمات و حقوق متقابل در این قراردادها به خوبی تنظیم شود تا برای مهندسان جذبه داشته باشد و مشوقی برای حضور و فعالیت مهندسان در کشور سوریه باشد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar