۱۷:۰۷ - ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - 25 September 2019
کد خبر: ۵۳۷۸۷
طراح برتر منطقه هفت تهران در مورد نقش عوامل مختلف در معماری آشفته شهر اظهار داشت: کمیته نما توانسته خط و خطوط آشفته را بهبود ببخشد اما از یک زمان به بعد دچار اعمال سلیقه شد. به گونه ای که طرح هایی در برخی مناطق به عنوان نمای برتر انتخاب می شوند اما در مناطق دیگر اصولا مورد تایید قرار نمی گیرند.


پرهیز از اعمال سلیقه در کمیته های نما

مهدی همتی کیا با بیان اینکه اگر تمام نماها شبیه به هم باشند، شهر کمونیسیتی می شود، گفت: قطعا باید در طرح های معماری موضوعاتی همچون همجواری و تناسب بین ساختمان ها در نظر گرفته شود اما نباید این اتفاق به طرز افراطی پیش برود و خلاقیت را از معماران سلب کند.

وی در ادامه با انتقاد از نگاه حاکم بر برخی کمیته های نما خاطر نشان کرد: متاسفانه در برخی کمیته های نما نگاه از بالا به پایین وجود دارد و رابطه استاد و شاگردی را تداعی می کند در حالی که ما باید همکار همدیگر باشیم و اگر نقصی هم در کار طراحان وجود دارد، اعضای کمیته با راهنمایی درست در صدد مشکل باشند.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع سازندگان طرح های تایید شده را اجرا نمی کنند، افزود: برخی طرح ها اگر چه در کمیته ها تایید می شود اما در زمان اجرا از طرف سازنده دستخوش تغییرات فراوانی می شود. امیدوارم شهرداری تمهیداتی در نظر بگیرد تا طرح های طراحان از طرف سازندگان اجرا شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar