۱۳:۰۳ - ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - 26 September 2019
کد خبر: ۵۳۷۹۲
مدیر كل راه وشهرسازی استان گیلان:
مدیر كل راه وشهرسازی استان گیلان با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار سازمان نظام مهندسی گفت: رعایت مقررات ملی ساختمان و بهبود نظارت مهندسین در فرایندهای ساخت و ساز بسیار با اهمیت است.

به گزارش صما، ماکان پدرام در نشست هم اندیشی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان افزود: می بایست در این زمینه تعامل و همكاری بین اداره كل راه وشهرسازی، سازمان نظام مهندسی و شهرداری در راستای ارتقای كیفیت خدمات مهندسی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر قانونی بیش از پیش افزایش یابد.

وی با بیان اینکه ۱۶دفتر نمایندگی جهت تشکیل امورات مهندسی ساختمان در استان فعال است تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی با ۲۲هزار نفر عضو به عنوان یکی از بزرگترین تشکیلات در بخش صنعت ساختمان فعالیت دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان شکوفایی اقتصاد استان را در گرو رونق صنعت ساختمان دانست و افزود: گردش مالی و اشتغال زایی این حوزه در استان بسیارحائز اهمیت است.

وی افزود: در سال ۹۶ سه میلیون و 300 هزار متر مربع ساخت و ساز در استان انجام شده این در حالی است که در مدت مشابه آن در سال، ۹۷ چهار میلیون و 500 هزار متر مربع ساخت وس از صورت گرفت و شاهد رشد مطلوب در این عرصه بودیم، اما در شش ماهه نخست سال جاری بالغ بر یک میلیون و 700 هزارمتر مربع ساخت وساز صورت گرفته که اندکی کاهش را نشان می دهد.

پدرام با بیان اینکه رعایت ضوابط شهرسازی از نظر سیما و منظر شهری و از نظر سازه ای باید به طور جدی از اولویت های اعضاء نظام مهندسی باشد، خاطرنشان کرد: با استفاده از تخصص بومی بویژه در بخش شهرسازی و تهیه نقشه های تفصیلی در شهرهای گیلان با همکاری متخصصین در نظام مهندسی می تواند شاهد تغییرات مثبت در شهرهای گیلان باشیم.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه ۳ هزار واحد برای طرح اقدام ملی مسکن در گیلان برنامه ریزی شده است، مجموعه نظام مهندسی با نقش اثر گذار درصنعت ساختمان، می تواند بسیار کمک کننده باشد.

گفتنی است؛ در نشست هم اندیشی مدیركل راه وشهرسازی استان گیلان با اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان راهكارهای لازم برای بهبود فرآیندهای این سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه كه در سازمان نظام مهندسی استان برگزار شد، طرفین راهكارهای لازم برای بهبود فرایندهای سازمان نظام مهندسی استان مورد بحث و بررسی قرار دادند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar