۱۵:۰۴ - ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - 28 September 2019
کد خبر: ۵۳۷۹۵
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید از بندر آبادان عنوان کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با برگزاری مناقصه ساخت و احداث اسکله بندر اروندکنار به زودی اجرای این پروژه آغاز می‌شود.
محمد راستاد در بازدید از بنادر آبادان، اذعان داشت: مهم‌ترین اولویت‌های بنادر آبادان تسریع در ساخت و احداث اسکله بندر اروندکنار بود که در هفته گذشته مناقصه آن برگزار شد و انتظار داریم که به‌زودی با اتمام تشریفاتی مناقصه ، عملیات اجرایی این اسکله شروع شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: موضوع مهمی که برای بنادر آبادان و اروندکنار مد نظر است توسعه فضای نگهداری کالا از طریق احداث سه باب انبار سرپوشیده است که مطالعات احداث آن انجام شده و مرحله اول آن بنا شد، انجام شود تا فضای نگهداری بنادر آبادان توسعه پیدا کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ما مشکل رسوب گذاری در پایه اسکله‌های بندر آبادان داریم که باعث کاهش عمق آب شده است، بدین جهت با برگزاری مناقصه و هیدروگرافیک اخیر در بندر آبادان، لایروبی احداثی برای برداشت رسوبات انباشت شده انجام خواهد شد تا  به عمق پیش‌بینی شده در بندر آبادان دست پیدا کنیم، با این اتفاق  شناورهای سنگین تر به سهولت در بندر آبادان پهلو خواهند گرفت.

راستاد خاطر نشان کرد: توجه و تمرکز سازمان بنادر و دریانوردی این است که نواقص بنادر آبادان اروندکنار و چویبده را در حداقل زمان با استفاده از منابع داخلی سازمان بنادر برطرف کند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی اظهارداشت: با توجه به روند رو به رشد تخلیه و بارگیری کالا در بنادر آبادان توسعه این بنادر از مهمترین اولویت های سازمان بنادر است.


برچسب ها بنادر ، وزارت
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar