۱۶:۳۴ - ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - 29 September 2019
کد خبر: ۵۳۸۰۵
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان خبر داد:
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان از تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی توسط گروه بررسی نقشه خبر داد.

به گزارش صما، کمال دویده اظهار کرد: نما در سیما و منظر شهری دارای اهمیت بسیار است و در حوزه معماری بخشی از هویت حقوقی و عمومی شهروندان را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه نمای هر ساختمان باید بیانگر تاریخ، باورها و نیازهای فضا و زمان دوره خود باشد ادامه داد: ما در شهر اهواز دچار آشفتگی در سیما و منظر شهری هستیم که کمیته سیما و منظر شهری با هدف بهبود در این زمینه تشکیل شده است و باید مصوبات صورت گرفته در کمیته نما و منظر شهری به طور کامل رعایت شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان با بیان تغییر روند بررسی نقشه در سازمان از ابتدای مهرماه سال حاری، خاطر نشان کرد: براساس مصوبه کمیته نما در مرحله اول نقشه پلان های معماری مورد بررسی و تایید قرار گرفته و پس از آن نقشه های نما در کمیته مطرح و در صورت تایید، مراتب تهیه و تکمیل نقشه های سازه و تاسیسات برقی و مکاتبات به دفاتر طراحی اعلام می شود.

دویده افزود: سپس بررسی و تطبیق کلیه نقشه های ساختمانی به همراه نقشه های نما توسط گروه بررسی نقشه سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان مورد رسیدگی وجهت صدور پروانه به شهرداری ارسال می شود.

وی اضافه کرد: بنابراین تایید نما، سازه، مکانیک و برق همزمان انجام شده و انطباق نقشه ها با هم کنترل می شود و ساختمان تا زمانی که تایید نما نداشته باشد، تایید در مابقی موارد صورت نمی پذیرد.

دویده عنوان کرد: زیرساخت های لازم و برنامه نرم افزاری مرتبط (جهت ارسال الکترونیک گزارش به شهرداری) انجام و آمادگی لازم جهت دریافت و بررسی نقشه های نمای ساختمان ها توسط اعضای کمیته در محل سازمان مهیا شده است.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
0
گزارشات الکترونیکی ناظران به همراه مستندات مجریان به شهرداری ارسال شود .
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar