۱۰:۰۸ - ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - 30 September 2019
کد خبر: ۵۳۸۰۸
دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران:
دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال یکی از اهداف بالا و مؤثر در عرصه ساخت و ساز است، گفت: قطعاً استفاده از تکنولوژی‌های نوین زمینه‌ساز ایجاد اشتغال در این حوزه خواهد شد.

به گزارش «صما» علی نبی‌ئی‌ افزود: پس باید اذعان کرد استفاده از تکنولوژی‌های نوین و فناوری‌ها در حوزه ساخت و ساز علاوه بر ایجاد اشتغال موجب افزایش کیفیت و بهبود وضعیت ساخت وساز خواهد شد.

وی‌ ادامه داد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران سال‌ها است که به بهبود وضعیت کیفیت ساخت و ساز توجه ویژه‌ای دارد و قطعاً این موضوع باعث افزایش استقبال مهندسان صنعت ساختمان شده است.

دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با تأکید بر اینکه حضور مهندسان در این بخش نقش مؤثری در رشد و توسعه استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه ساخت و ساز خواهد داشت، گفت: نقش مؤثری که فناوری‌های نوین در عرصه ساخت و ساز برعهده دارند بر کسی پوشیده نیست. پس ما در این دوره باید ساختمان‌هایی را احداث کنیم که در آنها از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده شده باشد.

نبی‌ئی تأکید کرد: قطعاً استفاده از تکنولوژی‌های نوین در حوزه ساخت و ساز سازه‌هایی را ایجاد خواهد کرد که در مقابل زلزله از ایمنی کافی برخوردار باشد. پس ما هرچه بتوانیم به این سمت حرکت کنیم شاهد کاهش خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی به خصوص زلزله خواهیم بود.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی به اشتباه تصور می‌کنند که استفاد از فناوری‌های نوین و تکنولوژی‌های روز دنیا و به خصوص استارت‌آپ‌ها اشتغال در حوزه ساخت و ساز را کاهش می‌دهد. اما بررسی‌ها و آمارها نشان می‌دهد که حضور در این عرصه زمینه‌ساز کاهش اشتغال نخواهد شد.

دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: معماری و ساخت و ساز نه تنها باعث این نمی‌شود که زندگی بهتری داشته باشیم بلکه باعث خواهد شد وضعیت ساخت و ساز و کیفیت زندگی افزایش پیدا کند. پس وقتی تکنولوژی وارد کشور می‌شود این پیام را می‌دهد که تکنولوژی تنها مختص ایران نیست بلکه جهان در هدایت و حرکت به این سمت است که محدودیت در این حوزه معنایی ندارد.

نبی‌ئی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته تصور می‌شد که استفاده از شیشه در ساختمان‌ها و نماها باعث کاهش کیفیت و افزایش خطر در برابر حوادث می‌شود، اما در حال حاضر با ورود تکنولوژی به این عرصه شاهد ایجاد شیشه‌هایی در ساختمان‌ها هستیم که ورود نور و حرارت را به ساختمان‌ها را کنترل می‌کنند و در برابر زلزله مقاوم هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar