۱۴:۱۰ - ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - 02 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۲۴
در جلسه روسای سازمان های نظام مهندسی استان ها اعلام شد:
روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها روز 9 مهر ماه در محل سالن جلسات شورای مرکزی تشکیل جلسه دادند تا درباره مهمترین مسائل مربوط به حوزه فعالیت خود، بحث و بررسی کنند.

به گزارش «صما» در آغاز جلسه فرج اله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با تأکید بر اهمیت انسجام و وحدت رویه سازمان های نظام مهندسی ساختمان، در عین حفظ استقلال آنان، به تشریح اقدامات انجام شده درجهت حل مسائل مربوط به شناسنامه فنی و ملکی، مجریان صاحب صلاحیت، شناسه ملی سازمان های استان ها و ارجاع نظارت پرداخت.

علیرضا مجربی، دبیر اجرایی شورای مرکزی نیز خواستار توجه ویژه به مفاد قانون نظام مهندسی شد و گفت: هر دستورالعمل یا شیوه نامه ای که مغایر با قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان باشد، نمی تواند در درازمدت پایدار بوده یا کارآمدی داشته باشد.

در ادامه جلسه، روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها به رایزنی در مورد مهمترین مسائل مربوط به حوزه مسئولیت خود پرداختند و مسائل مربوط به بخشنامه های ابلاغی را به نقد و بررسی گذاشتند.

در این راستا امین مقومی دبیر کمیسیون روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها از تشکیل کارگروه هایی برای پیگیری موضوع شیوه نامه ها و بخشنامه های ابلاغی وزارت راه و شهرسازی، همچنین تعرفه خدمات مهندسی سال ۹۸، شناسنامه فنی و ملکی و ارجاع نظارت و برگزاری جلسه با معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در آینده خبر داد.

همچنین در خصوص موضوع اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها نیز قرار شد در نشستی با معاون وزیر کشور موضوع دنبال شود.

پیگیری برگزاری جلسات با روسای قوای مقننه و قضاییه درخصوص موارد مرتبط با اصلاح قانون نظام مهندسی و نیز مباحث مربوط به دیوان عدالت اداری از دیگر پیشنهادهای این کمیسیون بود که مقرر شد پیگیری شود.

به گفته وی، درخصوص صندوق مشترک سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها نیز قرار شد روسای سازمان‌ها دیدگاه های خود را برای جمع بندی و انعکاس به شورای مرکزی ارائه کنند.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۰
مسعود حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
0
0
بیش از ۶ ماهه به دنبال تصویب تعرفه سال ۹۸ هستند و فقط حرف میزنن عملا هیچ کارايى ندارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar