۱۵:۱۴ - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - 05 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۴۰
طراح برتر منطقه 11 تهران گفت: متاسفانه امروز شاهد سازندگانی هستیم که از شهرداری هم قدرت بیشتری دارند و این اتفاق باعث می شود که زحمات معماران هم به سرانجام خوبی نرسد.

برخی سازندگان از شهرداری هم قدرت بیشتری دارند

زهرا سادات اشرف طبا در گفتگو با «صما» ضمن اشاره به این مطلب، افزود: معماران به اندازه وظایفی که دارند، در قبال نما مسئول هستند اما از شهرداری انتظار داریم که دست طراحان را باز تر بگذارد و به گونه ای برنامه ریزی و عمل شود که مالک و سازنده نتواند در خصوص نما اعمال سلیقه کند.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم که طرح نمای مورد نظر در کمیته های نما به تایید می رسد اما در عمل مالک یا سازنده طرح مورد نظر خود(کلاسیک) را اجرا می کند چون می داند که با پرداخت جریمه می تواند شهرداری را قانع کند.

طراح برتر منطقه 11 تهران در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست که طراحان هم همانند مهندس ناظر از طرف سازمان نظام مهندسی به سازندگان و مالکان معرفی شود، اظهار داشت: به هیچ عنوان تحمیل طراح به مالک و سازنده از طرف نظام مهندسی کار درستی نیست. این اتفاق نه تنها برای سازنده ها مثبت نیست بلکه طراحان هم دل خوشی از سهمیه بندی نظام مهندسی ندارند.

زهرا سادات اشرف طبا با انتقاد از برخورد سلیقه ای و برنامه های مقطعی شهرداری ها در خصوص نما گفت: باید وضعیت به گونه ای باشد که تمام شهرداران از یک قانون و دستورالعمل واحد پیروی کنند. امروز شاهدیم که در هر دوره ای شهرداران اصول شهرسازی را تغییر می دهند و این اتفاق باعث شده تا عملا طراحان هم نتوانند با لحاظ کردن همجواری ها از مشکلات سیما و منظر شهری بکاهند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar