۱۵:۱۹ - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - 05 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۴۱
طراح برتر منطقه 11 در مورد عملکرد کمیته های نمای مناطق 22 گانه تهران گفت: متاسفانه طی چند سال اخیر آنقدر نظرات کمیته های نما سلیقه ای شده که به نظر می رسد معماران طراحی نمی کنند بلکه صرفا نظر اعضای کمیته ها را دیکته می کنند.

معماران طراحی نمی کنند؛ دیکته می کنند

سپیده رضایی در گفتگو با «صما» ضمن اشاره به این مطلب، افزود: معتقدم اعمال قوانین از طرف شهرداری در بخش نمای ساختمان می تواند به کاهش دخالت ها و تخلفات سازندگان و مالکان منتهی شود. اگر چه کمیسیون ماده 100 در برخی مواقع به عنوان یک اهرم بازدارنده عمل کرده اما واقعیت این است که صرف تکیه بر این ابزار نمی تواند مالکان و سازندگان را قانون مند کند.

رضایی با انتقاد از تغییر پی در پی اعضای کمیته نما خاطر نشان کرد: قطعا ایجاد کمیته های نما گام موثری برای بهبود نمای ساختمان است و اگر زودتر این اتفاق می افتاد امروز اقدامات بسیار ملموس تر بود اما به هر حال باید از جایی شروع می شد.

وی در پایان با ابراز خرسندی از برگزاری کارگاه و نمایشگاه نما و کمپین«نما، هویت شهر ما» گفت: چه خوب بود که تمامی اعضای کمیته های نمای منطقه در این کارگاه ها حضور یابند و در جریان چالش ها و مشکلات معماران قرار می گرفتند. به طور مثال در منطقه 11 بر خلاف نظر دکتر علایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در کارگاه آسیب شناسی، نمای سیمانی را تایید نمی کنند و چه خوب بود که اعضای کمیته نما در این خصوص به حضار توضیح می دادند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar