۱۳:۴۵ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - 07 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۵۱
رئیس اتحادیه مشاوران املاک:
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه صنعت اجاره داری باید رونق بگیرد اما وزارت راه باید کلمه "حرفه ای" را از نظام اجاره داری حذف کند گفت: از خیرین مسکن ساز به نیکی یاد می شود، پس باید از سرمایه گذاران مسکن های اجاره ای هم حمایت شود.

مصطفی قلی خسروی در پاسخ به این سئوال که وزارت راه و شهرسازی به دنبال راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای است آیا این اقدام می تواند تا سال آینده و در زمان نقل و انتقالات به ساماندهی اجاره بها کمک کند گفت: نظام اجاره داری حرفه ای کلمه سبکی است. بنابراین باید وزارت راه و شهرسازی کلمه حرفه ای را از نظام اجاره داری حذف کند.

وی با تاکید بر اینکه صنعت اجاره داری در کشور می تواند به ساماندهی بازار اجاره بها کمک کند افزود: در کشورهای پیشرفته 70 درصد مردم مستاجر هستند و سرمایه گذاران در حوزه صنعت اجاره به خوبی در این بخش فعالیت کرده و اقدام به ساخت واحدهای مسکونی می کنند؛ بنابراین در کشور نیز همانطور که از خیرین مسکن ساز و مدرسه ساز تقدیر و حمایت می‌شود باید از سرمایه گذارانی که قصد ورود به صنعت اجاره داری را دارند حمایت و تقدیر شود.

خسروی ادامه داد: دولتمردان نیز دوست دارند هر فردی زیر سرش یک سند واحد مسکونی داشته باشد. اما به هر حال از قبل از انقلاب که جمعیت کشور 36 میلیون نفر بود و الان به 80 میلیون نفر رسیده است، مسئولان تلاش خود را کرده اند تا مردم مشکلی از بابت تامین مسکن نداشته باشند، اما این اقدامات در حد ایده آل نبوده هر چند خوشبختانه دیگر شاهد وجود حلبی آبادها نیستیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: اگر قصد ساماندهی بازار اجاره مسکن را داریم، باید عرضه و تقاضا را متعادل کنیم. بنابراین با فعال کردن صنعت اجاره و صنعتی سازی می توانیم این مهم را انجام دهیم.

وی در پاسخ به این سئوال که درخصوص آینده بازار مسکن به خصوص قیمت مسکن در سال آینده گمانه زنی های زیادی صورت می گیرد آیا از هم اکنون می توان گفت قیمت مسکن سال آینده رشد و یا کاهش خواهد یافت گفت: دو ماه دیگر می توان درخصوص وضعیت بازار مسکن اظهارنظر کرد، چرا که ثبات سیاسی قطعا ثبات اقتصادی درپی خواهد داشت.

وی افزود: پس هرگونه تنش سیاسی بر وضعیت اقتصادی تاثیرگذار است. حال باید منتظر ماند و دید در آینده مناسبات سیاسی و اقتصادی به چه شکل خواهد بود.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar