۱۵:۵۸ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - 07 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۵۳
دیروز 14 مهر وزیر راه و شهرسازی به همراه رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با حضور در ترمینال جنوب با مسافران جاده‌ای در مسیرهای مختلف دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، باقرجوان مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان، نوروزی مدیرکل راهداری استان تهران، کلهر معاون حمل‌ونقل راهداری استان تهران و جمعی از مسئولان پایانه وزیر را در مسیرهای مختلف همراهی کرده و شنونده دغدغه‌های مسافران، رانندگان و پایانه داران بودند.

محمد اسلامی در این بازدید در جریان نحوه خدمت‌رسانی پایانه جنوب به مسافرین خطوط جاده‌ای قرار گرفت. در این بازدید عبدالهاسم حسن نیا به همراه معاونین حوزه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای وزیر راه و شهرسازی را در جریان آخرین برنامه‌ریزی‌های سازمان راهداری در خصوص ارائه خدمات مطلوب به مسافران قراردادند.

متن زیر بخشی از مسائل مطروحه در این بازدید بوده که وزیر راه و شهرسازی به دغدغه‌های مسافران و رانندگان با دقت گوش فراداده و برای حل سریع‌تر مسائل با تیم حمل‌ونقل جاده‌ای به گفت‌وگو پرداخت.

اکثر مسائل مطروحه در این بازدید شامل نامناسب بودن جاده همدان به کرمانشاه، نبود لاستیک‌های باکیفیت، پیاده و سوار کردن مسافران در مکان‌های غیر مشخص، نبود امکانات جامع و کامل برای استراحتگاه‌های رانندگان، اخذ کرایه‌های بالا و طولانی شدن پرسه خرید بلیت به‌خصوص بلیت اربعین بوده است.

همچنین وزیر راه و شهرسازی با حضور در خوابگاه رانندگان به حل مشکلات رانندگان پرداخت و از مسئولان ذی‌ربط خواست تا مشکلات این افراد زحمت‌کش در اسرع وقت حل‌وفصل شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با حضور در اتوبوس حامل زائرین اربعین امسال و گفتمان با برخی از مسافران به حل دغدغه‌های آن‌ها پرداخت و از مسافران خواست مطالبه گر حق‌وحقوق خود در مسیرها باشند.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در جمع مدیران و مسئولان سامانه حمل‌ونقل بین‌شهری به اهمیت ایمنی سفر و مسافر به ایجاد ایستگاه‌های بازرسی فنی در پایانه‌ها اشاره کرد و افزود: ایمنی سفر و مسافر اصلی‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم چراکه با هیچ موضوع دیگری قابل‌مقایسه نیست. این اقدام باعث شده تا ضریب ایمنی در مدت کوتاهی افزایش یابد و این امر مهمی است که باید به‌طور مستمر در دستور کار باشد.

محمد اسلامی ضرورت توجه به‌سلامت جسمی و روحی رانندگان و قدرت آن‌ها در کنترل خودرو را مورد تأکید قرارداد و یادآور شد نباید تنها به داشتن گواهینامه رانندگی اکتفا کرد.

وزیر راه و شهرسازی توجه به آسایش و رفاه مسافران در پایانه‌های مسافری را بسیار مهم خواند و افزود: در این زمینه اقدامات خوبی در پایانه‌های مسافری انجام‌گرفته است.

وی همچنین گفت باید تلاش کنیم تا کیفیت فضای پایانه‌ها بیش‌ازپیش ارتقا یابد و با توجه به شمار مسافران به‌ویژه در پایانه‌های مسافری جنوب و غرب لازم است که ارائه خدمات باکیفیت مطلوب‌تری انجام شود.

برچسب ها وزیر راه ، مسکن
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar