۱۱:۳۲ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - 08 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۶۰
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان:
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: 260 بزرگراه در استان احداث می‌شود و طبق یک برنامه‌ریزی تا پایان سال مالی 98 بخشی از پروژه‌های راه اصلی و بزرگراهی را به اتمام می‌رسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان تعداد پروژه‌های راه اصلی در قالب طرح‌های ملی را شش مورد عنوان کرد و گفت: 260 بزرگراه در استان احداث می‌شود و طبق یک برنامه‌ریزی تا پایان سال مالی 98 بخشی از پروژه‌های راه اصلی و بزرگراهی را به اتمام می‌رسانیم.

به گزارش «صما» مسعود بیات‌منش کل اعتبار مورد نیاز برای این پروژه‌ها را 1200 میلیارد تومان برشمرد و افزود: سالانه 100 میلیارد تومان از منابع استانی و ملی برای پروژه‌های راه استان هزینه می‌شود و بیش از 70 میلیارد تومان نیز سرمایه بخش خصوصی و توان پیمانکار را به‌کار می‌گیریم.

بیات‌منش با اشاره به اینکه همه کارگاه‌ها فعال هستند، تصریح کرد: کل بدهی به پیمانکاران نزدیک 200 میلیارد تومان بود که بخشی از مطالبات پیمانکاران با استفاده از ظرفیت‌های بودجه تهاتر شد و اکنون این بدهی به 80 میلیارد تومان رسیده که البته سیال است و کم و زیاد می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان همچنین گفت: ساخت پروژه‌های راه روستایی از راه و شهرسازی به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای محول می‌شود.

این مسئول، اظهار کرد: پروژه‌های راه‌سازی در سه بخش راه روستایی، راه اصلی و بزرگراه اجرا می‌شود که طبق برنامه پنج ساله ششم، دولت مکلف است ساخت و توسعه راه‌ روستاهای بالای 20 خانوار را تا پایان این دوره به اتمام برساند.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان 320 کیلومتر راه روستایی در دست ساخت است، ابراز کرد: بیش از 50 کیلومتر از این راه‌ها آسفالت شده و تلاش داریم در دو سال باقی‌مانده دولت این امر پایان یابد و با توجه به ظرفیت سال مالی 98، موافقت‌نامه‌ها مبادله می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه تأمین اعتبار راه‌های روستایی از محل منابع استانی است، یادآور شد: از این پس ساخت راه‌های روستایی به اداره‌کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای منتقل می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar