۱۲:۰۱ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - 08 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۶۱
معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران در گفت‌وگو با «صما»:
محمدحسن کلهری معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران در گفت‌وگو با «صما» بابیان اینکه بعد از آزاد شدن ویزا از ابتدای مهرماه حضور زائرین در کربلا با استقبال بیشتری روبرو شده است گفت: امسال برای سه مرز مهران- چذابه و شلمچه از سمت تهران 2 هزار و 442 اتوبوس اعزام‌شده که این مورد در سال گذشته 2 هزار و 117 ناوگان بوده است. امسال با این تعداد اتوبوس 63 هزار و 440 نفر جابه‌جاشده است.

کلهری بابیان اینکه 100 ناوگان نیز در برون‌مرزی داریم خاطرنشان کرد: این ناوگان‌ها تاکنون 3 هزار زائر را جابه‌جا کرده‌اند.

وی گفت: ازلحاظ تعداد اتوبوس 6 درصد و ازلحاظ مسافر 29 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ایم.

به گفته معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران تمامی اتوبوس‌ها امسال با ظرفیت کامل راهی مسیر کربلا شده‌اند.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران در خصوص میزان حمل‌ونقل مسافر از طریق خودروهای کرایه‌ای – سواری به مرز مهران گفت: حدود 114 سرویس در طی 13 روز نخست امسال 349 نفر را حمل‌ونقل کرده‌اند یادآور می‌شود به دلیل مسافت زیاد خودروهای سواری – کرایه‌ای در مرز شلمچه – چذابه تردد نداشته‌اند.

کلهری در ادامه گفت: اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران طرح جابجایی زائرین حسینی را از اوایل مهرماه تا سه آبان سال جاری به مدت 17 روز به اجرا درمی‌آورد

وی درنهایت افزود: با توجه به سیاست‌های اتخاذشده و ضرورت مشارکت کلیه ناوگان داخلی در امر جابه‌جایی زوار در داخل کشور و نظر به اینکه مقرر است سفرهای ناوگان مسافربری به مقصد عراق به‌صورت یکسر انجام پذیرد لذا رانندگان ناوگان اعزامی موظف‌اند پس از پیاده کرده زائران در شهر مقصد برابر مقررات مربوطه و حداکثر ظرف مدت 24 ساعت به کشور بازگشته و مجدداً در بازه‌های زمانی مشخص غیر از دوره پنج‌روزه اوج شامل دو روز قبل و بعد از اربعین جهت بازگرداندن مسافران به مقصد اعزام شوند.

برچسب ها حمل و نقل ، جاده
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar