۱۵:۰۲ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - 08 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۶۶
رئیس سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با «صما »مطرح کرد :
سحر تاج‌بخش رئیس سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با «صما» بابیان اینکه بومی‌سازی تجهیزات هواشناسی جز برنامه‌های سازمان هواشناسی و وزارت راه و شهرسازی است گفت: در طی ماه‌های اخیر تفاهم‌نامه‌های متعددی با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در خصوص بومی‌سازی این تجهیزات اجرایی شده است.

وی گفت: در حال حاضر تمامی تجهیزات خارجی مرتبط با هواشناسی دارای کیفیت بسیار بالا بوده و نمونه‌های ایرانی آن نیز باید در حد استانداردهای بین‌المللی باشد.

تاج‌بخش بابیان اینکه آمارهای به‌دست‌آمده از بخش هواشناسی کارکرد بین‌المللی دارد عنوان کرد: صحیح بودن این اطلاعات یکی از مسائل مهم در بخش هواشناسی بوده و باید قابل استناد باشد بنابراین نیاز است تمامی تجهیزات بومی فاکتورهای و استانداردهای بین‌المللی را داشته باشد.

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: تمامی تجهیزاتی که مقررشده بومی‌سازی شود جز تجهیزات پیشرفته بوده و در مقوله هوانوردی و هواشناسی کارکرد دارد.

وی بابیان اینکه عملیات چک این تجهیزات به با دستگاه‌های مورد تائید انجام خواهد گرفت گفت: پایلوت اجرای آزمایشی این تجهیزات 2 ماه خواهد بود.

تاج‌بخش درنهایت بابیان اینکه امیدواریم بهره‌برداری از رادارهای هواشناسی تولید ملی هر چه سریع‌تر امکان‌پذیر شود، افزود: توسعه شبکه پایش و تأمین تجهیزات هواشناسی در دستور کار این سازمان قرارگرفته اما ازآنجاکه اغلب تجهیزات موردنیاز با هزینه‌های گزاف از کشورهای خارجی تأمین می‌شود، بومی‌سازی و اکتفا به تخصص جوانان در رفع این قبیل از کمبودها راهگشا خواهد بود.

برچسب ها هواشناسی ، آمار
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar