۱۰:۱۴ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - 09 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۷۰
مدیر‌کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در گفت‌وگو با «صما»:
مدیر‌کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بابیان اینکه اجرای ساختمان‌های پایدار نیازمند الزامات بالادستی است‌ گفت: به‌جز الزامات اجرایی باید‌ مسئولان از بسته‌های تشویقی بهره ببرند تا شهروندان نگاه جدی به مؤلفه‌های ساختمان پایدار داشته باشند.

شینا انصاری‌ در گفت‌وگو با «صما» گفت: در حال حاضر بسته‌های تشویقی ما ترغیب‌کننده حضور مالک در عرصه ساخت‌وساز ساختمان پایدار نیست. در اسناد بالادستی قانون توسعه ششم ابزارهای تشویقی برای شهروندان لحاظ شد‌ه اما ارائه این موارد از سوی شهرداری نیازمند ارائه لایحه به شورای شهر تهران است

انصاری ادامه داد: ایران جزو 10 کشور نخست تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای در سطح جهان است و مصرف انرژی در ایران به‌طور میانگین 4 برابر متوسط جهانی است.

وی همچنین گفت: اداره کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اتخاذ سیاست‌های مختلف در زمینهٔ مدیریت انرژی، تدوین برنامه اثربخش و همچنین ارائه طرح‌های جامع شامل تدوين دستورالعمل اجرايي بهينه‌سازي مصرف منابع (آب، برق، گاز) در ساختمان‌های شهرداري تهران ممیزی ساختمان و تعیین نقاط هدر رفت انرژی، شناسایی نقاط بهبود و اجراي راهکارهاي مؤثر، سعي در کاهش هزينه‌هاي اقتصادي و ارتقاي کيفيت محيط‌زيست شهري کرده است.

مدیر‌ کل محیط‌ زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: از ابتدای سال جاری اداره کل محیط‌زیست شهرداری در فاز اول به دنبال ممیزی ساختمان‌های بالای 5000 مترمربع اقدام کرده در این راستا ساختمان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران مورد ممیزی قرار گرفت و تجهیزات انرژی بر آن بررسی شد.

انصاری با بیان اینکه در مرحله بعدی ساختمان مرکزی شهرداری تهران و شورای شهر مورد ممیزی قرار خواهند گرفت، گفت: در فاز دوم، نقاط هدر رفت انرژی شناسایی و راهکارهای مؤثر جهت اجرای بهینه‌سازی انرژی ارائه خواهد شد تا به هدف نهایی که بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان‌ها و اهداف تعیین‌شده در آئین‌نامه مدیریت سبز است دست‌یابیم.

گفتنی است «چهارمین همایش ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» در تاریخ 4 الی 6 آذرماه 98 با همکاری شهرداری تهران و مجتمع رسانه ای راه و ساختمان در بوستان گفتگو در تهران برگزار می شود.
r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar