۱۳:۱۵ - ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - 10 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۷۸
معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی شهری ایران مطرح کرد:
معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی شهری ایران در سلسله نشست‌های واقفین و خیرین بر اهداف مشترک فرهنگ وقف و بازآفرینی تأکید کرد.
به گزارش «صما» سید مجتبی علوی مقدم معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی شهری ایران با تصریح این مطلب گفت: اگر به فرهنگ وقف و رسیدن به فرهنگ وقف در شکل‌گیری جوامع شهری و روستایی دقت کنیم به نوع‌دوستی کمک و عمران و آبادانی را می‌بینیم. ساخت حمام‌ها، آب‌انبارها، کاروانسراها، مغازه‌ها و سقاخانه‌ها نمونه‌های بزرگ خدمت فرهنگ وقف به عمران و آبادانی کشور است.

وی در ادامه افزود: بازآفرینی هم در این راستا اشتراکات زیادی بافرهنگ وقف دارد و به‌واقع ما در اهداف که همان رفاه و آسایش و انسجام خدمات فرهنگی و اجتماعی و ارتقای زندگی مردم است مشترک هستیم.

علوی مقدم افزود: امروز در کشور از ظرفیت‌های موقوفانه به شکلی که مدنظر واقفین بوده است، استفاده نمی‌شود و بازآفرینی می‌تواند بازوی کارآمد و فرهنگ وقف باشد.

معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی همچنین در نشست وقف به سلسله نشست‌های شرکت بازآفرینی به‌عنوان محملی برای ارائه تجربیات، بیان نقطه نظرات و تدوین سیاست‌های جدید در این گفتمان مشترک اشاره کرد و گفت: بیایید از این فرصت جدید به نفع حقوق شهروندان و ارتقای کیفیت مسکن وزندگی در محلات و شهرهایمان بهره ببریم.

علوی مقدم بابیان اینکه بازآفرینی یک اقدام ملی و حاکمیتی بوده است و منحصر به یک دستگاه دولتی نیست گفت: وقتی در گفتمان به اشتراکات رسیده‌ایم پس با احترام به قوانین دستگاه‌ها می‌بایست اهداف مشترک را پیداکرده و اختلافات را با نشست‌های تخصصی مرتفع کنیم. و در این راه با کمک همدیگر بین تمام نهادهای عمومی و دولتی متخصص و مرتبط از قبیل میراث فرهنگی، بخش خصوصی و شهرداری‌ها و مدیریت شهری با حفظ حقوق مردم امورات را به انجام برسانیم.

برچسب ها بازآرفنی ، ساخت وساز
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar