۱۵:۴۰ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - 13 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۸۶
طراح برتر منطقه چهار تهران گفت: در ایجاد وضعیت آشفته کنونی معماری باید تمام عوامل را یکجا در نظر گرفت اما به طور کلی معماران ما نتوانسته اند حلقه مفقوده معماری را پیدا کنند. بدین معنا که یا غرق در معماری گذشته شده اند یا اینکه به معماری بسیار مدرن غرب تکیه کرده اند که با ریشه های فرهنگی ما بسیار متفاوت است.


معماران نتوانسته اند حلقه مفقوده معماری را پیدا کنند

مهدی روحانی در گفتگو با «صما» ضمن اشاره به این مطلب، افزود: ما خودمان را بر خلاف کشوری مانند ژاپن در معماری گم کرده ایم و معماری نتوانسته پاسخگوی نیازهای روانی جامعه باشد.

وی در مورد سلیقه اعضای کمیته نما اظهار داشت: ذات هنر سلیقه است و طبیعی است که داوران سلیقه خودشان را در نهایت اعمال کنند. کما اینکه من به عنوان یک استاد با کار دانشجویانم هم سلیقه ای برخورد می کنم. اما انتقادی که داریم این است که هر کدام از اعضا از دریچه رشته مرتبط خودشان نگاه می کنند و دید همه جانبه به موضوع ندارند.

روحانی در مورد رعایت همجواری ها با وجود تغییرات در ضوابط شهری و تعداد طبقات هم گفت: به نظر من این اتفاق حاصل عملکرد مشاوری است که طرح تفصیلی را می نویسد و از طرفی خیلی از اتفاقات تحت تاثیر ضوابط نانوشته اتفاق می افتد. نکته دیگری که لازم می دانم به آن اشاره کنم این است که اگر نمای ساختمان مجاور حائز اهمیت نباشد، دلیلی برای تبعیت از آن نیست. به طور کلی معماران در مورد خط آسمان کاری نمی توانند بکنند.

وی در پایان گفت: خوشبختانه شهرداری از مبحث فروش تراکم خارج شده و به دنبال اقدامات کیفی در معماری است. امروز شاهدیم که محدودیت ها برای همه یکسان تعریف شده است و به نظر من هنر در محدودیت ها معنا می یابد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar