۰۹:۳۷ - ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - 14 October 2019
کد خبر: ۵۳۸۸۷
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم در گفت وگو با «صما»:
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم بابیان اینکه تعداد مسافران اربعین این استان نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است گفت: پرترددترین محورهای این استان در طی روزهای اخیر محورهای آزادراه قم – تهران، قم – سلفچگان و سلفچگان- راهجرد بوده است

ابوالفضل جمالی بابیان اینکه امسال استقبال از اربعین از 10 مهرماه شروع‌شده است گفت: خدمات مطروحه این اداره کل جهت تسهیل در سفرهای اربعین حسینی ع در دو بخش حمل‌ونقلی شامل تأمین ناوگان عمومی حمل مسافر، نظارت بر نحوه ارائه خدمات سفر و خدمات راهداری شامل تأمین ایمنی راه‌های استان، اعزام اکیپ راهدار به منطقه مرزی مهران بود.

وی گفت: به دلیل موقعیت کریدوری راه‌های استان که عامل اتصال ۱۷ استان جنوبی و غربی با مرکز کشور است و در مناسبت‌های آیینی، شاهد ترافیک چشمگیری در سطح آن‌ها هستیم، ضرورت تأمین ایمنی و ارائه خدمات موضوعه به زائران و مسافران در اولویت اقدامات این اداره کل و دیگر دستگاه‌های مرتبط استانی قرار می‌گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم ادامه داد: در حال حاضر 6 تیم در قالب 285 کارشناس به‌صورت روزانه بازرسی‌های فشرده و دقیقی از مجتمع‌های خدماتی و شرکت‌های حمل‌ونقل دارند.

جمالی بابیان اینکه از ابتدای بازرسی‌های متعدد تخلف 49 شرکت مشخص شد که یکی از آن‌ها به علت تأخیر در اعزام مسافر تعطیل شد. گفت: هم‌اکنون نیز اکیپ کامل راهداری قم برای افزایش زیرساخت‌های پارکینگ در مرز مهران مستقرشده و مشغول خدمات‌رسانی هستند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم گفت: مراکز فنی این استان به‌صورت 24 ساعته فعال بوده و بازرس‌های راهداری استان بازدیدهای منسجمی از این مراکز دارند.

وی بابیان اینکه اتوبوس ارسالی به مرز از استان قم در سال گذشته 600 اتوبوس و امسال هزار و 149 اتوبوس است گفت: مقررشده مسافران از مهران وارد همدان شده و ازآنجا به قم، مازندران، خراسان جنوبی و شمالی راهی شوند.

جمالی گفت: روزانه 80 تا 100 دستگاه برای بازگرداندن مسافران در مرز مهران حضور خواهد داشت. این امر از 26 تا 30 مهرماه انجام خواهد گرفت.

وی بابیان اینکه راهدارخانه استان قم 24 ساعته باز است تأکید کرد: ازآنجایی‌که بخشی از زائران افغانستان، پاکستان و ازبکستان درراه برگشت مایل هستند به زیارت حضور معصومه نیز نائل شوند تدابیر خدماتی باری آن‌ها نیز اندیشیده شده است. یادآور می‌شوم اکثر اتوبوس‌های راهی شده از افغانستان به سایر فرسوده بوده و راهداری این استان هرساله به کمک زائران این کشور می‌شتابند.

وی درنهایت گفت: راهداران استان قم تمام تلاش خود را خواهند کرد تا زائران در سال جاری با کوچک‌ترین دغدغه حمل و‌نقلی به زیارت بپردازند.

برچسب ها راهداری ، استان قم
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar