۰۹:۳۴ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 20 October 2019
کد خبر: ۵۳۹۰۸
معاون مسکن و شهرسازی فولادشهر در گفت وگو با «صما»:
معاون مسکن و شهرسازی شرکت عمران فولادشهر بابیان اینکه طرح اقدام ملی یکی طرح جدی برای رونق مسکن است گفت: این طرح می‌تواند به جد توازن مطلوبی بین عرضه و تقاضای واقعی ایجاد کند.

سعید رضا بهرامی گفت: در این اقدام ملی، سهم شهر جدید فولادشهر، احداث 17 هزار واحد مسکونی (8.5 درصد از کل طرح اقدام ملی محوله به شهرهای جدید) با رویکرد مشارکت دولت با انبوه ساز به شیوه زمین و پروانه از دولت و آورده ریالی و سرمایه تا مرحله ساخت توسط انبوه ساز خواهد بود

معاون مسکن و شهرسازی شرکت عمران فولادشهر بابیان اینکه طرح اقدام ملی می‌تواند کمبود 900 هزار مسکن کشور را تا حدودی رفع کند. گفت: این طرح در عین خانه‌دار کردن مردم می‌تواند برای اشتغال، حرکت تولید و صنعت مؤثر باشد.

بهرامی گفت: هم‌اکنون عملیات اجرایی 7 هزار و 117 واحد شروع‌شده و پیشرفت این واحد ها از فونداسیون تا سفت‌کاری است.

وی بابیان اینکه برای جذب انبوه‌ساز برای طرح اقدام ملی فولادشهر 4 مرحله فراخوان عمومی داشته‌ایم افزود: به‌طورکلی قراردادهای ما به دو شکل آماده‌سازی محله و ساخت مشارکتی است یعنی ما توانسته‌ایم هم برای آماده‌سازی و هم برای ساخت‌وساز سرمایه‌گذار پیدا کنیم.

بهرامی گفت: مهم‌ترین راهبرد طرح اقدام ملی مسکن عدم دخالت دولت است این مورد می‌تواند علاوه بر شفافیت در ارزش‌گذاری ملک، سرعت کار‌بالا را به همراه داشته باشد.

وی بابیان اینکه کاهش بروکراسی اداری، کاهش ابهامات قراردادها و کیفی سازی سه مقوله مهم طرح اقدام طی است. گفت: در حال حاضر در هر مرحله از کار می‌توان علاوه بر محاسبه آورده دولت سهم هر شرکت حقوقی یا حقیقی را مشخص کرد و این شفاف‌سازی به دلیل کاهش بروکراسی‌های اداری و مشخص بودن نوع فعالیت و حجم سرمایه‌گذاری هر سهم است.

بهرامی خاطر نشان کرد: پس از تکمیل نهایی و تحویل به دولت انجام فرایند اداری به صورت نقدواقساط بلندمدت از طریق فراخوان عمومی توسط شرکت عمران شهر جدید فولادشهر صورت می پذیرد.

برچسب ها مسکن مهر ، فولاد شهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar