۱۰:۴۲ - ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 23 October 2019
کد خبر: ۵۳۹۲۳
یک نماینده مجلس انتقاد کرد:
نماینده مردم دزفول در مجلس از روند کند بازسازی زیرساخـت‌های آسیب دیده از سیل انتقاد کرد.

عباس پاپی‌زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت مردم مناطق سیل‌زده در حوزه انتخابیه خود گفت:‌ از زمان وقوع سیل در ابتدای سال جاری تاکنون اقدام خاصی برای جبران خسارت ناشی از سیل صورت نگرفته و خطر سیل در ماه‌های پیش‌رو که ماه‌های همراه با بارندگی است این مناطق را تهدید می‌کند.

وی افزود:‌ با وجود همه هشدارهای داده شده و پیگیر‌ی‌های انجام شده متأسفانه اقدام عملی جهت ترمیم سیل‌بندهای رودخانه دز، کارون و کرخه صورت نگرفته و قطعاً اگر بارندگی‌ها همچون سال گذشته باشد تخریب‌ها و خسارات بیشتر خواهد بود.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ در سال گذشته بخشی از سیل‌بندها سالم بود و جلوی بخشی از خسارات را گرفت اما همان تعداد اندک از سیل‌بندها هم تخریب شده و قطعاً خسارات بارندگی‌های و سیلاب‌های ناشی از آن در ماه‌های پیش‌رو بیشتر از سال قبل خواهد بود.

پاپی‌زاده خاطرنشان کرد: متأسفانه هنوز خسارات به مردم پرداخت نشده و در بخش کشاورزی بخش اندکی از خسارات به کشاورزان سیل‌زده پرداخت شده است.

وی افزود:‌ به دنبال سیل در ابتدای سال امسال زندگی‌ مردم در طول هفته‌ها زیر آب بود و محصولات مردم از بین رفت و معیشت‌ مردم به اندازه یک سال نابود شد و از بین رفت.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه با همه هشدارهایی که دادیم دولت در بحث ترمیم و بازسازی سیل‌بندی‌ها کم‌کاری کرده و در ماه‌های بهار و تابستان فرصت طلایی را برای این بازسازی‌ها از دست داد.

پاپی‌زاده خاطرنشان کرد:‌ از اردیبهشت تا ماه جاری بهترین فرصت برای بازسازی‌ها و ترمیم مناطق آسیب‌ دیده بود که دولت از این فرصت استفاده نکرد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در حوزه راه‌ها هیچ راه روستایی و حتی می‌توان گفت هیچ زیرساختی بازسازی نشده است.


برچسب ها مجلس ، خسارات سیل
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar