۱۳:۱۱ - ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - 26 October 2019
کد خبر: ۵۳۹۳۷
در سومین نشست سیاست‌گذاری «چهارمین همایش ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی»عنوان شد:
سومین جلسه سیاست‌گذاری «چهارمین همایش ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» برگزار شد.

سومین جلسه سیاست‌گذاری «چهارمین همایش ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» با حضور مهدی صالحی مدیرکل معماری و شهرسازی شهرداری تهران، مرجان میری، سرپرست کنترل و ارتقای کیفیت ساخت‌‌و‌ساز و امور مهندسین ناظر و همچنین مسئولان تعدادی از تولیدکنندگان مرتبط با هوشمندسازی صنعت ساختمان عصر روز چهارشنبه یک آبان در ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برگزار شد.


ساخت‌وساز به شکل سنتی اجرا می‌شود

در ادامه این نشست، مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران بابیان اینکه برگزاری همایش مذکور جزو مأموریت‌های سازمانی در این معاونت است، گفت: امیدواریم که برگزاری این همایش سرآغازی برای اتفاقات بهتر در آینده باشد.چراکه علی‌رغم مبادلات کلان اقتصادی در بخش ساخت‌وساز این صنعت به سنتی‌ترین شکل ممکن در حال اجرا است .

مهدی صالحی در ادامه تأکید کرد: اصل کار زمانی شکل می‌گیرد که در یک هم‌افزایی با گروه‌های شرکت‌کننده که شامل نهادهای عمومی، دولتی و تخصصی، انجمن‌ها و NGO های دخیل است، بتوانیم این هم‌افزایی‌ها را تعریف کنیم.

وی درخواست کمک از انجمن‌های صنفی برای تعریف این هم‌افزایی‌ها کرد و گفت: هم‌افزایی با انجمن‌ها می‌تواند منجر به‌اتفاق های خوب در بهینه‌سازی مصرف انرژی شود و رویکرد این همایش باید استفاده حداکثری از ظرفیت‌های انجمن‌های صنفی مرتبط با ساخت‌وساز باشد.

صالحی در ادامه عنوان کرد: مأموریت ما این است که بسترها را فراهم کنیم تا از درون آن‌یک نقشه راه یک‌ساله برای حرکت در این مسیر بیرون بیاید. باید برای خود مأموریت تعریف کنیم و این همایش می‌تواند نقشه راه یک‌ساله را برای مبحث انرژی رقم بزند.

صالحی خاطرنشان کرد: شهرداری نگاه درآمدزایی و مالی به همایش مذبور ندارد، چراکه توجه به بهینه‌سازی مصرف انرژی یکی از مأموریت‌های اصلی شهرداری‌ها است.