۱۵:۵۹ - ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - 26 October 2019
کد خبر: ۵۳۹۳۸
معاون وزیر راه و شهرسازی:
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: چابهار یکی از نقاط مهم و اصلی در مسیر کریدورهای بین المللی حمل و نقل و بهترین، نزدیک ترین و کم هزینه ترین مسیر دسترسی کشورهای حاشیه اقیانوس هند، آسیای میانه و افغانستان به یکدیگر است.
عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان در سفر به جنوب استان سیستان و بلوچستان، ضمن نظارت بر عملیات احداث پایانه های مرزی ریمدان و پیشین اظهار داشت:اهمیت تجارت با کشور دوست و همسایه پاکستان و تأثیر آن بر صنعت حمل و نقل و معیشت مردم منطقه، سبب شد تا احداث پایانه های مرزی ریمدان و پیشین از اولویت های این سازمان قرارگیرد.
حسن نیا با اشاره به این که پایانه مرزی ریمدان ، نزدیک‌ترین گذرگاه مرزی در استان سیستان و بلوچستان به کشور پاکستان است بیان کرد:این پایانه مرزی دارای ظرفیت بسیار بالا و نقطه مهم مرزی و استراتژیک در کشور است که توسعه آن می‌تواند اقتصاد جنوب شرق کشور را متحول سازد.

وی افزود: پایانه مرزی ریمدان ۷۷۰۰ متر مربع مساحت دارد که فاز اول آن با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال به منظور جابه جایی کالا و مسافر به زودی تکمیل شده و به بهره برداری می رسد، همچنین برای فاز دوم نیز اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و با بهره برداری از آن پیش بینی می شود سالانه یک میلیون مسافر از مرز ریمدان تردد کنند.

حسن نیا در خصوص زیرساخت‌های مرز ریمدان گفت:زیر ساخت های مرز ریمدان با مشارکت دستگاه های مختلف اجرایی در حال تکمیل می باشد که در این میان برق رسانی و امکانات مخابراتی از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بازدید از بازارچه مرزی ریمدان و پیشین خاطر نشان کرد: فعالیت بازارچه‌های مرزی در هر منطقه نوید دهنده ایجاد هزاران شغل، توسعه و پیشرفت این مناطق است. 


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar