۱۵:۱۹ - ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - 02 November 2019
کد خبر: ۵۳۹۵۸
علی ابن‌الرضا مدیر گروه روشنایی شعاع در گفت‌وگو با «صما»:
ابن‌الرضا بابیان اینکه در حال حاضر شرکت شعاع 400نوع چراغ را وارد بازار کرده است گفت: بزرگ‌ترین دغدغه های تولیدکنندگان این عرصه نبود استاندارد جامع در رابطه با چراغ و عدم‌حمایت از سوی ارگان‌های ذی‌ربط است.

وی گفت: استانداردهای موجود در بخش چراغ و روشنایی مربوط به ده سال پیش اروپا است که حتی ترجمه‌های صحیحی هم ندارند و متاسفانه همین استانداردها نیز برحسب سلایق توسط برخی از انجمن‌ها تغییر کرده است.

مدیر شرکت شعاع بابیان اینکه در حال حاضر هیچ شرکت داخلی توانایی تولید لامپ‌های ال ای دی را ندارد گفت: تمامی شرکت هایی که ادعای تولید لامپ‌های ال ای دی رادارند بسته‌بند کننده این لامپ‌ها هستند.

ابن الرضا یکی از دلایل عدم تولید لامپ‌های ال ای دی را نبود فنّاوری و به‌روز شدن سریع این لامپ‌ها دانست و در این خصوص گفت: برای هیچ تولیدکننده‌ای به‌صرفه نیست ماشین‌آلات تولید ال ای دی را وارد کند چرا که بعد از مدتی باید بخشی از تجهیزات را به علت به‌روز کردن از چرخه تولید خارج کند.

وی بابیان اینکه ال ای دی‌ها در بهینه‌سازی مصرف انرژی مؤثر هستند گفت: این چراغ‌ها ازلحاظ مصرف و سلامتی بسیار بهینه هستند . در شرايطي که گرمايش کره زمين به يک معضل جديد تبديل شده است، کاهش مصرف انرژي الکتريکي به کاهش مصرف سوخت هاي فسيلي و در نتيجه کاهش انتشار گاز دي اکسيد کربن کمک مي کند. (انتشار گاز دي اکسيد کربن يکي از عوامل اصلي گرمايش کره زمين است) بنابراین تمامی تولید کنندگان وظیفه دارند زمين را براي آيندگان نيز حفظ کرده و آن را به صورت محيطي قابل سکونت نگاه داريم و لذا شرکت شعاع سعی می کند با اتکا به دانش فني و تجربه خود و با بهره گيري از آخرين تکنولوژي هاي روز دنيا نسبت به کاهش مصرف انرژي الکتريکي اقدام کند .

ابن الرضا گفت: در حال حاضر نبود استاندارد جامع ،عدم‌حمایت از تولیدکننده و عدم واردات مواد اولیه به میزان کافی و باقیمت مطلوب سه مشکل اصلی صنعت روشنایی کشور است.

شایان‌ذکر است: گروه صنعتی شعاع با پيش از ۶۰ سال تجربه پيشرو در توليد صنايع روشنايی كشور است. اين گروه با گرايش روزافزون به زیباسازی محيطِ زندگی، كار و نياز به طراحی و توليد متنوع و انبوه چراغ‌های روشنايی، فعاليت خود را با توليد درزمینهٔ صنايع الكتريک و روشنايی آغاز نمود. گروه صنعتی شعاع از آغاز توانسته است با ارائه كيفيت بالای محصولات و سرویس‌های ويژه، مرجع قابل‌اطمینان برای خدمات به مشتريان باشد. اين شركت با بهره‌گیری از كادری مجرب و آموزش‌دیده و نيروهای متخصص درزمینهٔ توليد و ارائه طيف گسترده‌ای از انواع چراغ‌ها، توانسته سهم قابل‌توجهی از بازار داخلی و کشورهای همسايه را در بربگیرد.

برچسب ها شرکت ، برق
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar