۱۷:۰۰ - ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - 02 November 2019
کد خبر: ۵۳۹۶۱
پور خسروی مدیر کیفیت سیم و کابل همدان در گفت‌وگو با «صما»:
پور خسروی مدیر کیفیت سیم و کابل همدان بابیان اینکه در طی سال‌های گذشته بخشی از دغدغه تولیدکنندگان که مواد اولیه را از داخل تهیه می‌کنند کاسته شده است گفت: در حال حاضر دو مشکل داخلی و خارجی برای امر صادرات گریبان گیر تولیدکنندگان است.


وی در خصوص مشکلات داخلى گفت: اين مشکلات اصولاً به توليد و کيفيت و قيمت و حمل‌ونقل داخلى و بازاریابی و بسته‌بندى است. علاوه بر آن سياست‌هاى صادراتى و ارزى و همچنين ضايعات ناشى از مديريت‌هاى ناصحيح نيز بر دامنه آن مى‌افزايد
.

پور خسروی در خصوص مشکلات بين‌المللى صادرات نیز گفت: محدود بودن اقلام صادراتي، کشش‌پذيرى کالاها، وجود رقبا، عدم استمرار، عدم انجام به‌موقع تعهدات، عدم شناخت فرهنگ مصرفى کشورهاى خريدار، ضعف تبليغات ناهماهنگى در عرضه کالا و ... از مهم‌ترين مشکلات بين‌المللى صادرات کالاهای تأسیساتی است.

وی بابیان اینکه واردات تجهیزات و ماشین‌آلات نیز دغدغه تولیدکنندگان است گفت: در حال حاضر واردات این تجهیزات نیز به دلیل تحریم با مشکلات عده‌ای روبرو است.

پور خسروی درنهایت در خصوص تأثیر کالاهای زیر پله‌ای گفت: در حال حاضر بخش تأسیسات از جانب محصولات زیر پله‌ای دچار چالش شده که باید در خصوص نظارت‌های دقیق‌تری صورت بگیرد.

شركت صنايع سيم و كابل همدان در سال 1361 با توجه به نیاز صنعتی کشور، توسط بخش خصوصی تأسیس و با احداث سالني برابر با 3000 مترمربع در همدان برای تولید انواع سیم و کابل افشان فشار ضعیف تا یک کیلوولت تأسیس و احداث گردید و در سال 1368 این مجموعه در اداره ثبت‌اسناد و املاک استان همدان به نام شرکت صنایع سیم و کابل همدان ثبت گردید.

شایان‌ذکر است اين شركت در سال 1372 با احداث 3800 مترمربع سالن و اضافه کردن ماشین‌آلات جهت تولید انواع مقاطع کابل‌های فشار ضعیف تا یک کیلوولت و در سال 1374 با احداث 2700 مترمربع سالن و اضافه کردن ماشین‌آلات تولید انواع آمیزه‌های پی‌وی‌سی و در سال 1383 با احداث 10000 مترمربع سالن جهت توسعه کمی تولید انواع کابل‌های فشار ضعیف، تولید کابل‌های مخابراتی، تولید کابل‌های با عایق XLPE و در سال 1384 با احداث 1400 مترمربع سالن جهت تولید مفتول مس 8 میلی‌متری توانسته برنامه‌های توسعه‌ای خود را به‌پیش ببرد.

ماشین‌آلات تولیدي اين شركت شامل انواع دستگاه‌های کشش، بانچر، تاب، اکسترودر از معروفترین سازندگان جهانی از کشور های اتریش، آلمان، آمریکا، انگلیس، ایتالیا، چین و کانادا می باشد

در حال حاضر این کارخانه با مساحتی معادل 8 هکتار و زیر بنایی برابر 25 هزار متر مربع و استفاده از ماشین آلات مدرن، انواع سیم و کابل فشار ضعیف و کابلهای مخابراتی را مطابق استاندارد ملی ایران و سایر استانداردهای بین المللی تولید می نماید.

با اجراي طرحهاي توسعه و استفاده از ماشين آلات جديد، در حال حاضر توانايي توليد انواع سيم و كابل فشار ضعیف و کابلهای مخابراتی را با ظرفیت ساليانه 35600 تن دارد. در واحد گرانول سازي، امكان توليد ساليانه 15000 تن انواع گرانول P.V.C و در واحد مفتول سازی امکان توليد مفتول مس 8 ميليمتر به روش UP CAST با ظرفیت تولید سالیانه 7500 تن فراهم گرديده است.

بخشهاي توليد كابلهاي شبكه كامپيوتري (LAN) و كابلهاي فشار متوسط و قوي در دست اجراست و بزودي در رديف محصولات اين شركت قرار خواهند گرفت.

بديهي است توسعه فيزيكي و بالا بردن كميت توليد بدون استفاده از ابزار مديريت جامع، امكان پذير نبوده، لذا این شرکت سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2015، حفاظت از محیط زیست ISO14001:2015، ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001:2007 و گواهی CE MARKING را دریافت کرده است.

ضمناً واحد آزمایشگاه این شرکت با استقرار ISO/IEC 17025 موفق به دریافت گواهينامه تائيد صلاحيت آزمايشگاه از اداره استاندارد شده است و در حال حاضر آزمايشگاه همكار موسسه استاندارد نيز مي باشد.

مديريت تضمين كيفيت و سيستمهاي كنترل در خط (on-line) مشتریان را از کیفیت بالای محصولات شرکت و انطباق مشخصات فنی آنها را با استانداردهای ملی ایران (ISIRI 3569-1, ISIRI 607) و سایر استانداردهای رایج بین المللی (VDE, IEC, BS, ASTM, …) مطمئن مي سازند.

برچسب ها شرکت ، برق
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar