۱۱:۰۸ - ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - 03 November 2019
کد خبر: ۵۳۹۶۶
خردمند مدیر فروش شرکت‌ بخش انرژی سیم کابل یزد در گفت‌وگو با «صما»:
خردمند مدیر فروش شرکت بخش انرژی سیم کابل یزد بابیان اینکه در تولید کابل به‌شدت با مشکل تأمین مواد اولیه روبرو هستیم گفت: مواد اولیه این کالا از کشورهای خارجی تأمین می‌شود و متأسفانه این مواد به‌واسطه تحریم‌ها وحضور دلالان برای تولیدکننده گران تمام می‌شود.


وی گفت: قیمت غیرمنطقی مواد اولیه، به‌صورت مستقیم مصرف‌کننده‌ها را متأثر کرده و هزینه‌های آن‌ها را به‌شدت افزایش می‌دهد.

خردمندگفت: در حال حاضر کارخانه‌های تولیدی با رکود مواجه هستند. به‌طورکلی سیم و کابل در 2 بخش دارای بازار مصرفی است. یکی از بازارهای مصرفی صنعت ساختمان است که با رکود همراه بوده و دیگری پروژه‌های زیرساختی نفت و گاز و پتروشیمی، وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی است. با توجه به میزان بودجه کشور در تمامی پروژه‌ها با یک رکود مواجه هستیم، یعنی نه پروژه‌های عمرانی فعال هستند و نه قدرت خرید چندانی در صنعت ساختمان وجود دارد بنابراین این دو بخش باعث شده وضعیت سیم و کابل کشور با مشکلات زیادی روبرو شود.

یادآور می‌شود:شرکت سيم و كابل يزد در سال 1359 در زميني به مساحت 86000 مترمربع تأسیس شد. در ابتدا توليد اين مجموعه، منحصر به سيم بود كه به‌صورت كارگاهي توليد می‌شد. درسال 1361 سالن توليد 1 به مساحت 6000 متر مربع ساخته و توليدات با تنوع بيشتري ادامه يافت. پس از گذشت چندي با رويكرد توسعه بخشي به فعاليتهاي توليدي در سال 1376 سالن توليد 2 به مساحت 4800 متر مربع جهت افزايش سرعت وكيفيت و تنوع توليدات احداث شد و در سال 1387 سالن تولید 3 به مساحت 1000 متر مربع به منظور تولید کابل‌های با روکش سرب احداث گردید.

توليد كابلهاي فشار متوسط در سال 1382 با نصب و راه اندازي تجهيزات ويژه توليد اين كابلها شامل خط توليد عايق كابل‌هاي فشار متوسط و خط اسكرين و آرمورينگ كابل‌هاي فشار متوسط و فشار قوي و نهايتا احداث آزمايشگاه فشار قوي سيم و كابل يزد با ولتاژ 350 كيلو ولت و توان 6000 ولت آمپر آغاز گرديد.

با توجه به افزایش روز افزون تقاضا در خصوص کابلهای با روکش سرب این شرکت در صدد نصب و راه اندازی خط تولید این گونه کابل‌ها برامد. لذا در سال 1387 با خرید ماشین آلات و تجهیزات و نصب آن نهایتادر سال 1388 اولین کابل با غلاف سرب تولید شد.

در سال 1389 مطابق با اهداف تایین شده در خصوص افزایش حجم تولید، این شرکت با افزودن خط تولید 8 سیمه به خطوط تولید توانست حجم تولید کابلهای کنترلی و فرمان را تا حد 100 درصد افزایش دهد.

با توجه به استراتژي بلند مدت شركت مبني بر همگام بودن با رشد تكنولوژي تهيه تمام ماشين آلات و دستگاهها از بهترين و معتبرترين شركتهاي سازنده صورت گرفته است.

ظرفيت توليدات شركت 25000 تن در سال ميباشد كه برخي از آنها شامل محصولات زيراست: انواع سيم و كابلها با مصارف عمومي، كابلهاي كنترل و ابزار دقيق و تلفني، كابل‌هاي صنعتي فشار ضعيف با عايق PVC، PE، XLPE، EPR و ... در انواع مسلح و شيلد دار، كابل با كاربردهاي خاص مانند كابل سنسور، LAN و كابل‌هاي ضد آتش داراي قابليت ارائه سرويس در شرايط آتش سوزي تا دماي 1000 درجه سانتيگراد، انواع كابلهاي كم دود و عاري از مواد هالوژنه، انواع كابل‌هاي فشارمتوسط تك و سه رشته داراي هادي مسي و آلومينيومي با عايق XLPE با زره سيم يا نوار، کابل‌های ضد آب با استفاده از نوارهای کوپلیمر، انواع کابل‌های با غلاف سرب، کابل‌های خودنگهدار فشار ضعیف و فشار متوسط شركت سيم و كابل يزد داراي تجهيزات پيشرفته آزمايشگاهي براي انجام آزمونهاي نوعي (TYPE)، نمونه اي (SAMPLE) و جاري (ROUTINE) بر روي تمامي محصولات بر اساس استانداردهاي رايج صنعت از جمله ISIRI، IEC، BSI و VDE است.


برچسب ها شرکت ، برق
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar