۱۱:۵۷ - ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - 03 November 2019
کد خبر: ۵۳۹۶۸
درگاهی مدیر مهندسی شرکت سیمند کابل در گفت‌وگو با «صما»:
درگاهی مدیر مهندسی شرکت سیمند کابل بابیان اینکه در حال حاضر وجود غلاف سرب در بخش سیم و کابل مشکلات زیست‌محیطی بسیاری برای کشور وارد کرده است گفت: تمام تلاش شرکت سیمند کابل حذف سرب از سیم و کابل است.

وی گفت: البته حذف سرب از کابل‌ها با مقاومت‌هایی بالایی از سوی پیمانکاران روبرو شده در حالی که حذف این متریال مضر در کشو‌رهای توسعه‌یافته از سال های قبل آغازو به اتمام رسیده است.

در‌گاهی گفت: متاسفانه در کشور ما پیمانکاران محصول را به‌صورت عرفی استفاده می‌کنند یعنی حاضر نیستند به‌هیچ‌عنوان محصول باکیفیت و مدرن را جای گزین محصول کاربردی خود کنند.

مدیر مهندسی شرکت سمنت کابل بابیان اینکه مسئولان، پیمانکاران و سازندگان از تغییر می‌ترسند. تأکید کرد: شاید بزرگ‌ترین سد راه این تغییر مربوط به دولتی بودن پروژه‌ها باشد چرا که در سیستم دولتی مقاومت برای ورود یک کالا نوین بسیار بیشتر است.

وی گفت: البته ما توانستیم تا حدودی این تابو را بشکنیم.

مدیر مهندسی شرکت سیمند کابل بابیان اینکه سازمان نظام‌مهندسی می‌تواند جلوی استفاده از کالاهای غیراستاندارد را بگیرد گفت: در حال حاضر استفاده از محصولات بی‌کیفیت در ساخت‌وسازها به یک‌روال عادی مبدل شده و نیاز است سازمان نظام‌مهندسی با استفاده از متخصصان، انجمن‌ها و نهادهای ذی‌ربط این مسئله مهم را حل‌وفصل کند.

وی همچنین افزود: نكته مهمي كه اين روزها رايج شده عرضه سيم و كابل ارزان است. این دست از سيم و كابل ها با توجه به عدم رعایت ضوابط استاندارد به هنگام تولید اصطلاحا سيم و كابل غير استاندارد نامیده می شوند. ارزان بودن كابل و سيم و مارك هاي متفرقه خود گواه محكمي بر غیر استاندارد بودن این محصولات است.

درگاهی گفت: نكته جالب اینجاست که تنها حدودا 5 درصد از هزينه ساخت و سازها صرف خريد سيم و كابل استاندارد مي شود، ولي در صورت عدم رعايت مراتب مذكور و خرید سیم و کابل غیر استاندارد همه 95 درصد سرمايه گذاريصورت گرفته به خاطر عدم کیفیت سيم و كابل در خطر قرار خواهد گرفت. بر اساس گزارشات سازمان آتش نشاني، حدود 50 درصد از آتش سوزي هايي كه در كشور روي مي دهد به دلیل اتصال در سیستم برقی و سيم و كابل است. حوادثی که نمونه آن را در فاجعه ساختمان پلاسكو شاهد بودیم.

یاد آور می شود: مجموعه سیمند کابل تولید کننده سیم و کابل و کابل های تخصصی و تنها تولید کننده کابل های درون چاهی در خاور میانه است. سیمند کابل گستره ی وسیعی از محصولات سیم و کابل را تولید و عرضه می کند. انواع سیم و کابل انعطاف پذیر، تک مفتولی و نیمه افشان، کابل های قدرت تک رشته و چند رشته، کابل های زره دار، کانسانتریک، ابزار دقیق، کنترل شیلد دار و بدون شیلد و کابل های کواکسیال و مخابراتی بخشی از گستره محصولات این شرکت بوده وتنها تولید کننده کابل های ویژه استفاده در صنعت آب رسانی با نام تجاری SWR در کشور است.

برچسب ها شرکت ، برق
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar