۱۲:۱۷ - ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - 03 November 2019
کد خبر: ۵۳۹۶۹
حسین فلاح مدیر کیفیت شرکت سیمکو در گفت‌وگو با «صما»:
حسین فلاح مدیر کیفیت شرکت سیمکو با بیان اینکه در حال حاضر شرکت های زیر پله‌ای در مبحث سیم و کابل بسیار زیاد شده است گفت: بخش اعظمی از کالاهای زیر پله ای استاندارد جعلی و فیک دارند. سیم و کابل تقلبی آنقدر در کشور ما افزایش یافته است که در منازل و ساختمان های ساخته شده ایران بکار گرفته شده اند. طبق آمار اعلام شده توسط سازمان آتش نشانی بخشی از آتش سوزی هایی که در تهران اتفاق می افتد به علت استفاده از همین سیم و کابل ها است.وی گفت: باندهای مافیایی در کشور وجود دارد که اقدام به تولید و صادرات سیم و کابل‌های تقلبی می‌کنند.

فلاح گفت: سیم و کابل نقش حیاتی در ساختمان ایفا می کنند و نباید در استفاده از آن به هزینه توجه کرد سیم و کابل های تقلبی و بی کیفیت که با تلفات بالایی نسبت به‌ سیم و کابل های برق استاندارد مورد استقبال مردم قرار گرفته است باعث می شود تا ضمن افزایش تلفات شبکه برق در بخش توزیع و مصارف خانگی باعث بروز آتش سوزی های گسترده در کشور شود.

وی گفت: جنس ضعیف و بی کیفیت عایق این سیم ها و ایجاد حرارت بالای ناشی از تلفات برق در آنها به راحتی شرایط ایجاد جرقه و آتش سوزی را در ساختمان ها فراهم کرده است.

فلاح گفت: وجود مشتری برای سیم‌های تقلبی سبب می‌شود که این سیم‌ها همچنان در بازار باقی بمانند. قیمت نخستین نشانه‌ای است که می‌تواند فروشندگان را از غیر‌اصل بودن کالا مطلع کند. با وجود این راهکار بسیار ساده، از آنجا که کابل‌های تقلبی مشتریان خاصی دارند، به نظر می‌رسد فروشندگان تمایلی برای مقابله با عرضه آن ندارند.

یاد آور می شود: شركت سيمكو بدست دو بزرگ مرد در صنعت سيم و كابل ايران آقايان مرحوم مير اسماعيل قائدان و مرحوم محمود حاجي جعفري در سال 1347 با توليد انواع سيم و كابل فشار ضعيف در تهران پايه گذاري و شروع به كار نمود. در سال 1354 به منظور توسعه و استفاده از تكنولوژي مدرن به رشت منتقل و در زميني به مساحت 150000 متر مربع، نسبت به احداث سالن‌هاي توليد، اداري و آزمايشگاهي با مساحت تقريبي 40000 متر مربع اقدام و با ظرفيت اسمي اوليه 15000 تن، به مرحله بهره برداري رسيد.
هم اكنون شركت سيمكو با بيش از 45 سال سابقه و 250 نفر پرسنل و ظرفيت توليد اسمي 102500 تن، انواع سيم و كابل را طبق استانداردهاي ملي
ISIRI و استانداردهاي بين المللي مانند "IEC «"BS»، "JIS «"VDE» و ... توليد مي‌نمايد.

شركت سيمكو قادر به توليد انواع كابل‌هاي قدرت فشارضعيف، متوسط، قوي و فوق فشار قوي تا سطح ولتاژ 400 كيلوولت، انواع كابل‌هاي خود نگهدار فشار ضعيف و متوسط، انواع كابل هاي كنترل و سيگنال و كابل هاي كنترل تخت جهت مصارف خاص، انواع سيم و كابل افشان، انواع كابل هاي مخابراتي و انواع كابل هاي كواكسيال مي باشد.

اين شركت جهت رضايت مشتريان خود اقدام به نصب و راه اندازي پيشرفته ترين ماشين آلات گرانول سازي نموده است و در اين راستا مي تواند انواع گرانول هاي PVC با ويژگي هاي كم دود، دوركننده شعله، مقاوم در برابر مواد شيميايي  را توليد نمايد.

در حال حاضر توليدات متنوع كارخانه در شهرك‌ها، مجتمع‌هاي صنعتي، مسكوني، نيروگاه‌ها، كارخانجات، صنايع نفت و گاز، شركت‌هاي برق منطقه‌اي و توزيع، مجتمع‌هاي پتروشيمي، مجتمع‌هاي عظيم فولاد، نيروگاه‌هاي آبي، گازي و سيكل تركيبي، صنايع سيمان و... مورد مصرف قرار مي‌گيرد.

واحد تحقيق و توسعه اين شركت در اجراي رسالت خود، اقدام به انتشار مقالات علمي و برگزاري سمينارهاي توجيهي و همين طور برگزاري كارگاه‌هاي علمي جهت مصرف كنندگان عمده، برق‌هاي منطقه‌اي، شركت‌هاي توزيع برق، دانشگاه‌ها و مراكز علمي و آموزشي نموده است.


برچسب ها شرکت ، برق
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar