۱۲:۰۷ - ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - 04 November 2019
کد خبر: ۵۳۹۷۴
در تشریح گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره تصرفات غیرمجاز اراضی مطرح شد:
سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس گزارش این کمیسیون در خصوص بررسی علل و مصادیق تخلفات در حوزه اراضی و املاک از قبیل تغییر کاربری، تملک اراضی دولتی، ساخت و ساز غیرمجاز و تصرف را قرائت کرد.

به گزارش صما، بهرام پارسایی در جلسه علنی امروز (دوشنبه، 13 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی به قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 درخصوص بررسی علل و مصادیق تخلفات در حوزه اراضی و املاک از قبیل تغییر کاربری، تملک اراضی دولتی، ساخت و ساز غیرمجاز، تصرف و ... بر مبنای پرونده‌های مطروحه در کمیسیون پرداخت و گفت: طبق ماده 101 آیین‌نامه داخلی مجلس این گزارش تهیه شد که در صحن علنی قرائت می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: زمین و مباحث مربوط به آن از گذشته همواره یکی از مسائل مهم و پیچیده در روابط حقوقی و اجتماعی جوامع و ملت‌ها بوده و همواره منشأ بروز دعاوی مختلف و زمینه ارتکاب جرائم متعدد را فراهم آورده است که این کمیسیون در جریان جلسات خود به بررسی پرونده‌های تشکیل شده پرداخت و این موضوع را همزمان با حضور مسئولان مربوطه آسیب‌شناسی کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس همچنین در این گزارش به آسیب‌های موجود در دولت و حوزه قضایی برای برخورد با متخلفان اشاره شده و در نهایت پیشنهاداتی از سوی کمیسیون برای پیشگیری و برخورد با متصرفین محدوده اراضی ارائه شده است.

به گزارش صما، متن گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس در این خصوص متعاقباً منتشر خواهد شد./


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar