۰۹:۳۵ - ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - 11 November 2019
کد خبر: ۵۴۰۰۴
معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران:
معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: شناخت ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی و بررسی دقیق معضلات ساکنین محلات هدف، باید مورد توجه دفاتر تسهیل گری باشد

سید مجتبی علوی مقدم معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایرانگفت: به منظور پیشگیری از موازی کاری و اقدامات جزیره ای و همچنین همسان سازی اقدامات دستگاه های مختلف در جهت پیشبرد اهداف و چشم اندازهای شرکت بازآفرینی شهری ایران، دفاتر تسهیلگری محلات باید به عنوان مرجع تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف دست اندرکار در امر بهسازی و بازآفرینی محلات هدف مدنظر قرار گیرند.

علوی مقدم با اشاره به تشکیل هیئت های اجرایی بازآفرینی شهری در استان ها گفت: هیئت اجرایی بازآفرینی شهری استان ها متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، مدیرکل راه و شهرسازی و شهردار است و هرگونه تصمیم گیری در زمینه بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های ناکارآمد برعهده این هیئت ها خواهد بود. البته  این هئیت ها تحت نظر استاندار فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه هرگونه تصمیم گیری در زمینه بازآفرینی سکونتگاه‌های غیر رسمی و بافت‌های ناکارآمد برعهده این هیئت ها خواهد بود، افزود: اختیارات شرکت بازآفرینی شهری ایران به هئیت اجرائی بازآفرینی شهری استان ها واگذار می شود تا بتوانند سریعتر و دقیق ترتصمیم گیری و عملیاتی کنند. به عبارت دیگر این دفاتر در اجرای برنامه های مدیریت شهری در بازآفرینی محلات هدف نقش محوری را دارند.

علوی مقدم با اشاره به اینکه در محلات هدف تنها باید یک دفتر تسهیل گر از سوی دستگاه های حاکمیتی مستقر باشد در ادامه گفت: با استفاده از ظرفیت و توان متخصصان، معتمدین و تشکل های مردمی هر محله در ترکیب مشورتی اعضای این دفاتر باید کوشید تا بستر زمینه گسترش مشارکت شهروندان در طرح های بازآفرینی و مردم محور کردن این طرح ها فراهم آید .

معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران، با بیان اینکه تهیه پیوست های اجتماعی و فرهنگی در طراحی و اجرای برخی از پروژه های بازآفرینی شهری در گذشته به عنوان یکی از نواقص مهم مطرح بوده است، گفت: شناخت ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی و بررسی دقیق معضلات و چالش های پیش روی اجرای طرح ها از دیدگاه شهروندان و ساکنین محلات هدف، باید مورد توجه دفاتر تسهیل گری باشد، تا با احصاء این موارد و بررسی همه جانبه آن ها با هماهنگی و همکاری مشاوران و متخصصان، در تهیه پیوست های فرهنگی و اجتماعی طرح های بازآفرینی محلات هدف مورد استفاده قرار گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar