۱۵:۳۱ - ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - 25 November 2019
کد خبر: ۵۴۰۷۵
رئیس سازمان نظام مهندسی تهران در چهارمین همایش ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی:
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: ساختمان‌ها باید دارای شناسنامه فنی باشند تا خریدار بداند که هر واحد مسکونی با دیگری چه تفاوتی دارد.

به گزارش صما، محمد طاهری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران صبح امروز 4 آذرماه در افتتاحیه چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی گفت: وقتی صحبت از همایشی با رویکرد ساختمان پایدار می‌شود یکی از سوالاتی که به ذهن خطور می‌کند، این است که چطور می‌توانیم ساختمان‌هایی را که اصول فنی را رعایت نکرده‌اند، از ساختمان‌هایی که اصول فنی را رعایت کرده‌اند، تشخیص دهیم.

ساختمان‌ها باید شناسنامه فنی و ملکی داشته باشند/ صدور شناسنامه فنی در ضعیف‌ترین حالت ممکن است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه ما پیش از خرید هر کالایی برخی سوالاتی را در ذهن خود مرور می‌کنیم، تصریح کرد: در مورد ساختمان هم اول می‌پرسیم که آن را چه کسی ساخته است و تا زمانی که پاسخ این سوالات را پیدا نکنیم، اقدام به خرید نمی‌کنیم.

او افزود: در اقشار مختلف جامعه، بخش عظیمی از سرمایه‌های مالی یک خانواده به خرید خانه اختصاص می‌یابد و در حال حاضر با روندی که در وضعیت ساخت و ساز داریم، دستیابی به این پاسخ سخت است.

مشخصات فنی ساختمان باید در یک شناسنامه فنی درج شود

طاهری با تأکید بر اینکه طبق قانون مشخصات فنی ساختمان باید در یک شناسنامه فنی درج شود، گفت: دفترخانه‌ها باید شناسنامه فنی ساختمان را به دست بهره بردار بدهند تا تفاوت دو ساختمان از طریق شناسنامه فنی مشخص شود، اما در حال حاضر به خاطر نبود همکاری در نهاد‌های مهندسی صدور شناسنامه فنی سازه‌ها در ضعیف‌ترین حالت ممکن است.

او افزود: سازمان نظام مهندسی در حال حاضر شناسنامه فنی را به طور کامل الکترونیکی صادر می‌کند تا بهره برداران بتوانند از آن اطمینان حاصل کنند و بدانند ملکی که می‌خرند چه مشخصات فنی دارد و امیدوارم شاهد روزی باشیم که همه ساختمان‌های تهران دارای شناسنامه فنی و ملکی باشند.

انتهای پیام/


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
0
از همین موضوع میتوان فهمید که سیاست گذاران صنعت ساختمان چه کسانی بوده و هستند ...
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar