۱۰:۵۹ - ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - 07 December 2019
کد خبر: ۵۴۱۳۴
علی اکبری در جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 17 عنوان کرد:
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 17 که با هدف بررسی سند توسعه محلات چهارده گانه این منطقه برگزار شد، تصریح کرد: منطقه 17 علیرغم ظرفیت ها و فرصت های بی نظیری که دارد، در شاخص های برخورداری از سرانه های خدماتی و زیر ساخت در مقایسه با سایر مناطق، از وضعیت مناسبی برخوردار نیست.

علی اکبری در این جلسه خاطرنشان کرد: نکته ای که امروز در مجموعه مدیریت شهری قابل توجه بوده، پیگیری و توجه به مطالبه و اهمیت دادن خواسته‌های کسانی است که در محله زندگی می کنند. این موضوع باعث شده تا یک فرایند مشارکت محوری در تهیه برنامه های توسعه شکل گیرد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه افزود: ما به سهم خود مجموعه اقدامات را تعریف کرده و درحال اجرای آن ها هستیم، خواهشی که از دستگاه‌های مختلف دارم این است که در اجرایی شدن این پروژه ها کمک کنند، زیرا تنوع و حجم مشکلات تا حدی است که نیاز به کمک و نگاه همکارانه همه ی دستگاه ها دارد و قطعا اقدامات شهرداری به تنهایی برای تحقق این پروژه ها کافی نخواهد بود.

وی با بیان این که برخورداری و نگاه همراه با تبعیض مثبت به محلات و مناطقی که میزان برخورداری پایین تری دارند، مورد توجه شهرداری و شورای شهر تهران قرار دارد، عنوان کرد: منطقه 17 علیرغم ظرفیت ها و فرصت های بی نظیری که در شهر تهران دارد، در شاخص های برخورداری از خدمات و زیر ساخت ها و آن چیزی که سطح کیفیت زندگی را تعیین می کند، وضعیت خیلی مناسبی را در مقایسه با سایر مناطق تهران ندارد؛ به همین خاطر مجموعه مدیریت شهری نگاه ویژه ای به منطقه 17 دارد و تلاش می‌کند تا شکاف برخورداری را کاهش دهد.

جمع آوری 208 تیر برق در منطقه 17

در بخش دیگر این نشست محمود کلهری، شهردار منطقه 17 با تشریح بخش های مختلف طرح بازآفرینی محلات، در خصوص جمع آوری تیرهای برق منطقه 17 گفت: برای کار نکردن بهانه های بسیار زیادی است، اما باید تشکر ویژه ای از اداره برق منطقه، که مطالبه چندین ساله مردم را ظرف مدت کوتاهی اجرایی کردند، داشته باشم. این انتظار نیز از سایر دستگاه ها می رود که در این خصوص با ما همکاری های لازم را داشته باشند. شروع این پروژه تا اجرای آن کمتر از 40 روز زمان برد. اما ظرف همین مدت کوتاه حدود 208 پایه در منطقه جا به جا شد. با توجه به همکاری خوب اداره برق با ما در اجرای این پروژه، به امید خدا تا پایان سال این مطالبه به حق شهروندان را محقق خواهیم کرد.


برچسب ها نوسازی ، بافت فرسوده
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar