۱۵:۳۹ - ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - 15 December 2019
کد خبر: ۵۴۱۶۶
جهانگیری در جلسه مشترک با کانون سراسری انبوه سازان مطرح کرد:
جلسه مشترک هیئت رئیسه کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران با اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش «صما» این جلسه به منظور بررسی راهکارهای برون رفت از شرایط حاکم بر حوزه مسکن و حل مشکلات عدیده ازجمله قوانین مزاحم و مخل کسب و کار بخش خصوصی، ارائه راهکارها در شرایط فعلی حوزه اقتصاد مسکن و برنامه ریزی اجرایی برای تأمین مسکن اقشار هدف جامعه برپا شد.

در این جلسه مراتب نگرانی و اعتراض بخش خصوصی کشور از بی توجهی مدیران میانی و دستگاه های اجرایی کشور به پایبند بودن در نظرخواهی و تعاملات لازم با فعالان بخش خصوصی و نهادهای صنفی و حرفه ای مرتبط در زمینه تدوین و ابلاغ آئین نامه ها، بخشنامه ها و دستورالعمل ها و همچنین عدم رعایت مواد 2 و 3 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار علیرغم تأکیدات معاون اول ریاست جمهوری، عنوان شد.

همچنین موضوعاتی چون لغو و تدوین بخشنامه های مختلف وزارت راه و شهرسازی در حوزه نظام مهندسی؛ عدم بهره گیری وزارت راه و شهرسازی از بخش های خصوصی ذیربط در برنامه های اجرایی حوزه مسکن و ساختمان به‌خصوص تدوین قراردادهای مسئله‌دار در حوزه طرح اقدام ملی مسکن؛ عدم پایبندی بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی به برخی تصویب نامه‌های هیئت وزیران مخصوصاً تصویب نامه هایی که از طرف وی ابلاغ شده و همگی در جهت رونق تولید و بهبود شرایط کسب و کار بوده است، در این نشست مطرح شد.

در ادامه اعلام شد که قانون مالیات های مستقیم و اعتراض به عدم تدوین آئین نامه های مثمر ثمر و بهبود دهنده فضای کسب و کار برای بخش خصوصی مورد توجه واقع نشده و با ایجاد مشکلات فراوانی برای بخش خصوصی به خصوص فعالان حوزه مسکن و ساختمان همچنان به قوت خود باقی است.

در همین حال موضوع عدم تدوین آئین نامه اجرایی ماده 29 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که متأسفانه پس از 25 سال از تصویب قانون همچنان بلااقدام مانده، نیز در این نشست مطرح شد.

در ادامه مراتب نگرانی بخش خصوصی نسبت به عملکرد سازمان های نظام مهندسی و رواج پدیده نامیمون امضافروشی در این نهاد حرفه ای و اعمال سیاست های توزیعی که باعث عدم تحقق و شکوفایی و پیشرفت و نوآوری در صنعت ساختمان کشور می شود و همچنین مجموعه قانون گریزی هایی که توسط این سازمان اعمال می شود، نیز اعلام شد.

در عین حال موضوع مسکن مهر و مسکن ملی مطرح و مقرر شد با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت و اصلاح الگوی مسکن مهر و برای اجرایی شدن یک اقدام ملی ضمن شناسایی آسیب های گذشته درخصوص جانمایی- موضوعات مالی و اجرای زمین صفر اقدامات لازم صورت پذیرد.

در پایان این نشست جهانگیری پس از استماع مذاکرات نمایندگان کانون سراسری ضمن اعلام رسیدگی مجدانه به موضوعات یاد شده، خواستار آن شد که کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران به عنوان یک نهاد صنفی دارای جایگاه اقتصادی و اجتماعی در کشور، مشکلات و موانع پیش روی صنعت ساختمان را به صورت مجزا اعلام کند تا با همفکری و بهره مندی از فرصت ها، اقدام مقتضی نسبت به تعیین راهکار مناسب صورت پذیرد.

معاون اول ریاست جمهوری در ادامه توصیه کرد: پیشنهادات کانون سراسری درخصوص آئین نامه اجرایی ماده 29 مستقیماً به دفتر خودشان ارسال شود و در صورت وجود فساد و بی قانونی در سازمان‌های نظام مهندسی همراه با مستندات به صورت مجزا مکاتبات با دفتر وی صورت پذیرد.

وی همچنین اظهار داشت: بخش خصوصی به عنوان بخش متفکر و پیشران اقتصادی نسبت به تدوین و اعلام بسته پیشنهادی درخصوص تأمین مسکن برای اقشار هدف اقدام کند؛ به نحوی که تأمین مسکن برای تمام آحاد جامعه و علی الخصوص دهک های آسیب پذیر جامعه مورد توجه قرار گرفته شده باشد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


r_sar مطالب مرتبط r_sar
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۲۲
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
0
0
شما هم ترتیب اثر میدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
0
0
عزیز من ، برادر من ، تا زمانیکه نظارت و اجرای ساختمان به عنوان یک شغل رسمی توسط وزارت کار و مجلس شورای اسلامی به رسمیت شناخته نشده ، پدیده نامیمون امضافروشی همچنان ادامه دارد . مسلما مهندسی که برای کارفرمای دولتی و خصوصی کار میکند فرصت کار تمام وقت سرساختمان ندارد پس امضافروشی و مهر فروشی میکند . پس شاغلین دولتی و خصوصی را از شاغلین تمام وقت سرساختمان تفکیک کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
0
0
افرادی مثل فرماندار ، استاندار ، معاون عمرانی استاندار ، بخشدار ، ، رییس بنیاد مسکن و کارکنان اداره راه و شهرسازی و شهرداری نباید سهامدار یا عضو شرکت های حقوقی نظام مهندسی باشند تا مبادا کارهای بزرگ را با رانت و رابطه بازی در اختیار بگیرند . = قانون منع تعارض منافع ، اعضای هیات مدیره و کارکنان نظام مهندسی هم نباید عضو شرکت های حقوقی باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar