۰۹:۳۸ - ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - 21 December 2019
کد خبر: ۵۴۱۸۲
با دستور مدیرعامل راه‌آهن؛
مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: انتظار دارم پژوهش و تحقیقات کاربردی در ساختار سازمانی راه‌آهن احیا و به طور صریح و پررنگ مورد اقدام قرار گیرد.

مدیرعامل راه آهن تاکید کرد: انتظار دارم پژوهش و تحقیقات کاربردی در ساختار سازمانی راه‌آهن احیا و به طور صریح و پررنگ مورد اقدام قرار گیرد.

سعید رسولی گفت: بر کسی پوشیده نیست، یکی از مهمترین منابع راهبردی در عصر فراصنعتی، دانشی است که محصول پژوهش است و خوشبختانه صنعت ریلی مفتخر به وجود نیروی متخصص، مجرب و دلسوزی است که اقدامات موثری در امور پژوهش های کاربردی انجام داده اند.

رسولی ادامه داد: نیازسنجی صحیح و اقدام برای اجرایی کردن پیشنهادها و پژوهش های کاربردی در راه آهن با اتکا به توان نیروی متخصص داخلی یکی از اولویت های مهم در پیاده سازی سیاست های اصلی مورد تاکید در شرکت راه آهن است.

وی گفت: تمامی پژوهش ها باید برآمده از نیازها و چالش های موجود در حوزه های مختلف صنعت ریلی با نگاهی آینده نگر و همگام با تکنولوژی های روز دنیا باشد.

مدیرعامل راه آهن تاکید کرد: در کشورهای صنعتی بین سه تا سه و نیم درصد از تولید ناخالص ملی صرف پژوهش و تحقیقات می شود و این رقم در کشور کره جنوبی حدود ۴ درصد است، این در حالی است که این رقم در ایران حدود نیم درصد است.

رسولی با اشاره به سابقه طولانی تحقیقات کاربردی و پژوهش در راه آهن گفت: کشف استعدادها و شناسایی پژوهشگران مستعد و علاقه مند در خانواده بزرگ راه آهن در دستور کار جدی قرار دارد و احیای این مرکز فرصت مناسبی برای شکوفایی صنعت حمل و نقل ریلی خواهد بود.

برچسب ها راه آهن ، وزارت راه
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar