۱۱:۳۵ - ۰۵ دی ۱۳۹۸ - 26 December 2019
کد خبر: ۵۴۲۰۴
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان در گفت و گو با «صما»:
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان گفت: بالاترین مسئولیت ساخت و ساز به عهده مهندسان است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان با اشاره به اینکه ساختمان یک سرمایه ملی است و بالاترین مسئولیت ساخت و ساز به عهده مهندسان است تاکید کرد: مهندسان باید با وجدان کاری به تکالیف و وظایف مهندسی خود عمل کنند تا سبب رضایتمندی بهره برداران نهایی ساخت و ساز شوند.

به گزارش «صما» محمد ابراهیم پور همچنین خطاب به مهندسان گفت: شما مهندسان جوان که تازه وارد عرصه مهندسی شده اید باید به این موضوع باور داشته باشید که مهندسی، حرفه ایخاص و مقدس است که باید برای آن ارزش زیادی قائل شوید.

ابراهیم پور تصریح کرد: هیئت مدیره دوره هشتم سازمان بر بحث آموزش مهندسان تاکید فراوان دارد و بدین منظور دوره های آموزشی، سمینارها و همایش های زیادی تاکنون برگزار شده و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.
رییس هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان با اشاره به اینکه بخشی از شکایات مرجوعی به شورای انتظامی به دلیل ناآگاهی مهندسان است، از قبول شدگان آزمون ورود به حرفه خواست تا با مطالعه بیشتر مباحث مقررات ملی ساختمان و شرکت در دوره های آموزشی در جهت به روز رسانی علم و دانش خود تلاش کنند و گزارشات ارسالی به مراجع صدور پروانه را به موقع ارائه کنند.

وی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: امیدوارم این گردهمایی ها و هم قسم شدن برای حرکت در راستای منافع ملی و سازمان و جلوگیری از تخلفات ساخت و ساز بیانجامد.

خطا و اشتباه یک مهندس مربوط به حرفه مهندسی می شود

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان نیز با اشاره به اینکه مهندسان نقش اساسی را در ‌ساخت و ساز دارند افزود: آرزوی هر خانواده داشتن سرپناهی امن است واین مسئولیت شما مهندسان را دوچندان می کند.

حسین محبوبی در ادامه گفت: آزمون ورود به حرفه بسیار سخت است و شما قبول شدگان در آزمون جز نخبگان می باشید.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان ضمن اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان از نظر علمی در وضعیت خوبی است افزود: خطا و اشتباهی که یک مهندس مرتکب شود مختص شخص او‌ نیست بلکه مربوط به حرفه مهندسی می شود، بنابراین از مهندسان جدید الورود به عرصه ساخت و ساز خواست تا با شرکت در دوره های آموزشی سازمان استان جهت بالابردن دانش خود تلاش نمایند.

وی با اشاره به رکود صنعت ساختمان در چند سال اخیر، افزود با اجرای طرح های دولت و وزارت راه شهرسازی در قالب طرح ملی بازآفرینی شهری انشاله شاهد رونق این صنعت در کشور باشیم.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar