۱۳:۰۰ - ۰۸ دی ۱۳۹۸ - 29 December 2019
کد خبر: ۵۴۲۱۶
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی در گفت و گو با «صما» تاکید کرد:
عضو شورای مرکزی دوره هشتم سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر ضرورت ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات حرفه ای مهندسان، گفت: تمام رویدادهای حوزه مهندسی و نظام مهندسی ساختمان متاثر از تصمیمات شورای مرکزی است.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اهداف و برنامه های دوره جدید شورای مرکزی گفت: یکی از مواردی که در شورای مرکزی هشتم باید مورد توجه قرار گیرد، شفاف سازی رویدادها و اموراتی است که در این شورا و سازمان های نظام مهندسی استان ها انجام می شود.

حسن مجتبی زاده در گفت و گو با «صما» با تاکید بر ضرورت ایجاد وحدت رویه در نظامات اداری این سازمان تصریح کرد: با ایجاد وحدت رویه برای تمام استان ها در خصوص اجرای آیین نامه ها و دستورالعمل ها، باید به سمت و سویی پیش برویم که همه مباحث مطرح در سازمان، شفاف و قابل دسترس باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: در عین حال ایجاد سامانه یکپارچه سازی اطلاعات مهندسان و اطلاعات حرفه ای مهندسان باید مد نظر قرار بگیرد تا از این طریق افرادی که کار حرفه ای انجام می دهند؛ اطلاعات آنها در سیستمی ثبت شود که برای همه قابل رویت باشد و از این طریق شفاف سازی صورت بگیرد.

مجتبی زاده در ادامه در خصوص تصمیمات گرفته شده در شورای مرکزی بر عملکرد سازمان های نظام مهندسی استان ها گفت: شورای مرکزی به عنوان یکی از ارکان تشکیلات نظام مهندسی و قانون نظام مهندسی به طور قطع جایگاه بسیار رفیعی دارد و تمامی اتفاقاتی که در حوزه مهندسی و نظام مهندسی کشور در تمامی استان ها انجام می گیرد؛ متاثر از تصمیمات شورای مرکزی است.

وی ادامه داد: بر این اساس هر چقدر تصمیمات شورای مرکزی کارشناسی تر و عملیاتی تر باشد، استان ها هم تحت تاثیر آنها قرار می گیرند.

عضو شورای مرکزی دوره هشتم سازمان نظام مهندسی همچنین با اشاره به ضرورت تعامل شورای مرکزی با وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: شورای مرکزی و وزارت راه و شهرسازی هیچگاه نباید در تقابل با هم قرار بگیرند و در تمامی موارد باید این تعامل برقرار باشد.

وی ادامه داد: با استقرار مسئولان جدید در حوزه های مرتبط با سازمان نظام مهندسی در وزارت راه و شهرسازی، اتفاقات خوبی افتاده و به نتایج بسیار خوبی در این بخش رسیده ایم.

مجتبی زاده همچنین درباره عملکرد شورای مرکزی هفتم بیان کرد: با وجود فراز و نشیب هایی که در ارتباطات و تعاملات سازمان نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی در دوره هفتم پیش آمد و همچنین به دنبال رکود شدید کاری و سایر مسائل، کارنامه این دوره قابل قبول است.

وی ادامه داد: اگر گزارشی از گروه های تخصصی، کمیسیون ها و عملکرد شورا داشته باشیم، مشاهده می کنیم که این بخش ها عملکرد مطلوبی دارند و آنچه که از بیرون از شورا تصور می شود، به این صورت نیست و با یک قضاوت منصفانه شورای هفتم کارنامه کاری قابل قبولی دارد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۳۲
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
0
0
سوابق بیمه ای اعضا در سامانه دانلود بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
0
1
سوابق شغلی مهندسان داخل سامانه قرار بگیرد که مثلا این مهندس شاغل در اداره راه و شهرسازی یا شهرداری یا بنیاد مسکن یا معاونت عمرانی استانداری یا ... است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
0
0
صدور پروانه شرکت های حقوقی به دفاتر پیشخوان دولت سپرده شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
0
0
مشاهده سوابق بیمه شدگان تامین اجتماعی از طریق سامانه اینترنتی https://account.tamin.ir/auth امکان پذیر است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
0
0
مهندس شاغل در سازمان نوسازی و تجهیز مدارس ، سازمان فنی و حرفه ای، سازمان آب و فاضلاب ، شرکت سهامی آب منطقه ای ، شرکت راه آهن ( رجا ) ، سازمان فضای سبز شهرداری ، بخشداری ، فرمانداری ... از طریق سامانه کارمند ایران شناسایی شده چون بر اساس مبحث دوم مقررات ملی ساختمان ، مجریان ذیصلاح می بایست شاغل تمام وقت سرساختمان باشند یعنی شاغل در بخش دولتی نباشند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
0
0
سوابق شغلی و تحصیلی سهامداران شرکت های حقوقی مشخص شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
0
0
درصد سهام اعضای شرکتهای حقوقی با استعلام از اداره ثبت مشخص شود .
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar