۱۲:۳۸ - ۱۰ دی ۱۳۹۸ - 31 December 2019
کد خبر: ۵۴۲۳۰
گزارش «صما» از پنل تخصصی مسکونی جمشیدیه:
پنل تخصصی ساختمان مسکونی جمشیدیه همزمان با گردهمایی سازندگان و معماران منطقه یک در راستای کمپین نما هویت شهر ما برگزار شد.

پنل تخصصی ساختمان مسکونی جمشیدیه همزمان با گردهمایی سازندگان و معماران منطقه یک در راستای کمپین نما هویت شهر ما برگزار شد.

شهر با کمبود معماری مدرن روبه روست/ توجه به زلزله، اصل مهم در طراحی است

به گزارش صما این پنل با حضور عباس ریاحی فرد معمار، عباچی کارفرمای این پروژه و سامان سیار معمار این پروژه برگزار شد.

در ابتدای این پنل ریاحی فرد به عنوان مسئول پنل با بیان اینکه معمارانی که مدرن و ساده کار می کنند نگاه دیگری به شهر و منظر شهری دارند گفت: این پروژه یک مجتمع مسکونی بسیار خلاقانه است که نما و معماری مینیمال و مدرن دارد

توجه به زلزله اصل مهم در طراحی است

در همین زمینه عباچی کارفرمای این پروژه گفت: این پروژه یک پروژه مینیمال و مدرن است که در آن سبکی سازه از اهمیت بالایی برخودار است .

عباچی با بیان اینکه در پروژه ها باید از مهندسی ارزش بهره برد گفت: مهندسی ارزش یعنی بدون کاهش کیفیت خلاقیت ایجاد کرد.

وی گفت: اهداف نظام مهندسی در ایجاد پروژه سه اصل مهم شامل ایمنی ،آسایش و بهداشت است . و معماران باید به این سه نکته توجه کنند. با توجه به اینکه ایران جزکشور های پرزلزله است توجه به مبحث ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

این کارفرما گفت: متاسفانه در اکثر نماهای کلاسیک بار مرده زیاد است و دوستانی که طراحی سازه دارند به این مساله توجه شایانی نمی کنند در حالی که نماهای سنگین در زلزله دفرمه می شود.

عباچی گفت: بیشتر نماهای کلاسیک کیفیت جوش خوبی ندارند یا اتصال خوبی با بدنه ساختمان ایجاد نکرده‌اند و باید توجه داشت زلزله ریسک دفرمه شدن را افزایش می دهد و پروژه را از حیض انتفاع خارج می کند. بنابراین تلاش ما این بوده که از نمای بسیار سبک استفاده کنیم. نمای این پروژه از چوب کشتی سازی است و یک پنجاهم نمای کلاسیک وزن دارد.

شهر با کمبود معماری مدرن روبه روست/ توجه به زلزله، اصل مهم در طراحی است

شهر با کمبود معماری مدرن روبه رو است

در همین راستا سامان سیار گفت: در حال حاضر شهرهای ما مملو از معماری پیچیده و پرطمطراق شده در حالی که معماری مدرن ساده ویونیک در شهرها به شدت با کمبود مواجه شده است.

سیار با بیان اینکه ما به هیچ عنوان با معماری کلاسیک مخالف نیستیم گفت:اما باید معماری های مینیمال و مدرن نیز افزایش پیدا کند.

این معمار در ادامه گفت: ما در این پروژه به دنبال این بدودیم که از تمامی  ویوو فضاهای باغات جمشیدیه بهره ببریم بنابراین فضای مجموعه را کاملا باز و واید طراحی کرده ایم.

سیار گفت: معمارها باید از فضای یونیک بهره ببرند و ما در این پروژه به شدت از این فضا بهره بردیم و این فضا را به یک مزیت نسبی برای پروژه مبدل کردیم.

این معمار در نهایت گفت: یک کارفرما می تواند معمار را به سمتی سوق دهد که مزیت های نسبی پروژه ارتقا پیدا کند و در این پروژه کارفرما فعالیت این چنینی داشت.
شهر با کمبود معماری مدرن روبه روست/ توجه به زلزله، اصل مهم در طراحی است


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar