۱۲:۵۷ - ۱۰ دی ۱۳۹۸ - 31 December 2019
کد خبر: ۵۴۲۳۲
شهردار منطقه یک تهران در گردهمایی سازندگان و معماران:
شهردار منطقه یک تهران با بیان اینکه باید از تزیینات بی جهت در نمای ساختمان بپرهیزیم، گفت: معماری باید با اقلیم و هویت شهرها سازگار باشد.

شهردار منطقه یک تهران گفت: موضوع نما در شهرداری سال ها مورد غفلت واقع شد اما چند سالی است که شهرداری به این سمت و سو رفته است. با این وجود نباید صرفا توجهات معطوف به نما باشد چرا که نما هم جزیی از معماری است.

از سلایق مردم و جریان رسانه ای نما حمایت کنیم

به گزارش «صما» سید حمید موسوی در مراسم گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک با بیان این مطلب، اظهار داشت: نما باید همگام با پلان باشد. بخشی از مساله ما ضوابط 60 درصدی سطح اشغال و قوانینی است که خلاقیت معماران را محدود می کند.

وی ادامه داد: امروزه شاهدیم که صرفا یک وجه نمای ساختمان طراحی می شود و سه وجه دیگر آن مورد بی توجهی قرار گرفته و ظاهر خوشایندی در شهر ندارد.

موسوی افزود: با روی کار آمدن مدیریت اخیر در شهرداری اتفاقات خوبی افتاده و از جمله آنها می توان به ارائه لایحه نما به شورا و تصویب آن اشاره کرد. با این وجود هنوز راه درازی در پیش داریم و در این مسیر باید از سلایق مردم و جریان رسانه ای که با شکل گیری کمپین نما، هویت شهر ما راه افتاده استفاده و حمایت کنیم.

از سلایق مردم و جریان رسانه ای نما حمایت کنیم

شهردار منطقه یک خاطر نشان کرد: در اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران اتفاقات خوب افتاده است. کما اینکه علاوه بر زیبایی و هویت نما، موضوع ایمنی و پایداری و چگونگی انتقال بار به سازه اصلی طی بخش نامه ای ابلاغ شد.

وی گفت: بسیاری از نماها بویژه نمای ساختمان های بلند مرتبه در آتش سوزی ها غیر قابل نفوذ هستند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در کمیته بناهای شاخص معاون سازمان آتش نشانی برای بررسی مشکل حضورداشته باشد.

شهردار منطقه یک ادامه داد: ما نماهای زیبایی در سطح شهر داریم اما هماهنگی و انسجام بصری بین انها وجود ندارد و باید طراحان این موضوع را مد نظر قرار دهند. متاسفانه در بسیاری مواقع معماران تحت تاثیر اقتصاد بازار کاملا در جهت منافع سازنده حرکت می کنند و هر آنچه سازنده می گوید را دیکته می کنند.

از سلایق مردم و جریان رسانه ای نما حمایت کنیم

وی با اشاره به اینکه باید از تزیینات بی جهت در نمای ساختمان بپرهیزیم، گفت: معماری باید با اقلیم و هویت شهرها سازگار باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar