۲۳:۱۰ - ۱۰ دی ۱۳۹۸ - 31 December 2019
کد خبر: ۵۴۲۴۳
پانل تخصصی پروژه «ساختمان مسکونی روزن» برگزار شد؛
پانل تخصصی پروژه «ساختمان مسکونی روزن» در گردهمایی طراحان و سازندگان منطقه یک برگزار شد.


کاهش آشفتگی بصری به جای ساخت و ساز حداکثری

به گزارش صما، فریناز رضوی نیکو، طراح پروژه اظهار داشت: این پروژه در شمالی ترین نقطه زعفرانیه قرار گرفته که به خاطر شیب زمین طراحی ویژه ای را متفاوت از ساختمان های مجاور برای آن در نظر گرفتیم.

وی افزود: در ضلع شمالی پروژه اردوگاهی بود که به داخل ساختمان اشراف داشت و از طرفی سرو صدای آنجا زیاد بود. بنابراین از سمت جنوب مقداری عقب نشینی کردیم تا حیاط خلوتی در قسمت شمالی داشته باشیم. از طرفی پوسته ای را به مانند لفاف روی آن طراحی کردیم.

رضوی نیکو با بیان اینکه به گونه ای تراس های بزرگ در این ساختمان با نشیمن ها ترکیب شده است، ادامه داد: بین پوسته اول و دوم ساختمان حد فاصلی وجود دارد که با استفاده از خراش های روی پوسته توانسته ایم نور را به آن بتابانیم و فضای سبز را برای این قسمت در نظر گرفته ایم.

عباس ریاحی فرد، سازنده پروژه نیز اظهار داشت: ایده اولیه این بود که حداکثر ساخت زیر بنا نمی تواند لزوما ارزش افزوده ایجاد کند. به جای این کار سراغ کاهش درگیری و آشفتگی بصری رفتیم

وی افزود: معماری این ساختمان به گونه ای است که آرامش بالایی را نصیب ساکنان می کند و در یک محیط مینی مال از کارهای غیر ضروری اجتناب شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar