۱۲:۳۸ - ۱۱ دی ۱۳۹۸ - 01 January 2020
کد خبر: ۵۴۲۴۶
پنل تخصصی «پروژه تجاری ارگ» برگزار شد
پنل تخصصی «پروژه تجاری ارگ» همزمان با نخستین گردهمایی سازندگان و معماران در مرکز همایش های رایزن برگزار شد.

به گزارش صما، علیرضا شرافتی، طراح پروژه تجاری ارگ اظهار داشت: سال 84 تا 90 به خاطر فروش بالای نفت حدود 600 هزار میلیارد تومان درآمد نصیب دولت شد و بخشی از این سرمایه به بازار ملک هجوم آورد.

وی ادامه داد: در سال 80 تا 90 موضوع مصرف گرایی در کشور افزایش یافته بود و به تبع آن مراکز تجاری زیادی برای عرضه محصولات به مصرف کننده احداث شد. همزمان با این اتفاقات مجموعه ای شهرداری را در دست گرفت که به خاطر میل به اجرای پروژه های متنوع عمرانی در شهر تهران، رو به تراکم فروشی و حتی پیش فروش تراکم آورد. برایند چنین وضعیتی ایجاد پروژه های بزرگ بدون برنامه ریزی بود.

شرافتی ادامه داد: در این سال ها کار طراحی نمای پروژه ارگ که بخش زیادی از آن ساخته شده بود را بر عهده گرفتیم. پروژه ای بسیار بزرگ که به منزله یک هیولا در منطقه خودش را نشان می داد چرا که ساختمان های اطراف این پروژه در بهترین حالت کمتر از 5 درصد این ساختمان مساحت داشتند.

وی گفت: در مرحله نخست تصمیم گرفتیم که حداقل ظاهر این پروژه را تا حدودی آراسته کنیم. بنابراین موضوع آرام سازی نما را در دستور کار قرار دادیم که البته کار پیچیده ای نبود.

شرافتی با بیان اینکه در پشت بام این پروژه شهر بازی برای ساکنان منطقه احداث کردیم، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه 100 درخت در این پروژه قطع شده بود، تصمیم گرفتیم که نما را به گونه ای طراحی کنیم که سایر درختان در نما انعکاس پیدا کنند و در حقیقت یادواره ای بود برای درختان قطع شده.

وی افزود: در این خصوص از نوعی شیشه مقاوم و زیبا استفاده کردیم. ضمن اینکه برای روشنایی در شب هم تصمیم گرفتیم به گونه ای عمل کنیم که در شب نمای ساختمان نور داشته باشد.یادواره ای برای درختان قطع شده

یادواره ای برای درختان قطع شده

برچسب ها مسکن ، شهرسازی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar