۱۳:۰۱ - ۱۴ دی ۱۳۹۸ - 04 January 2020
کد خبر: ۵۴۲۶۳
عباس ریاحی فرد دبیر علمی گردهمایی طراحان و سازندگان منطقه یک تهران مطرح کرد:
گردهمایی سازندگان و طراحان دهم دی‌ماه جاری با حضور سازندگان، طراحان، مسئولان شهری، شهردار منطقه یک تهران و اعضای شورای شهر تهران و جمعی از علاقه‌مندان و فعلان به همت مجتمع رسانه‌ای ساختمان در منطقه یک برگزار شد.

برندینگ ناشی از به‌کارگیری استانداردهاست / باید گردهمایی‌ها طراحان و سازندگان  ادامه‌دار باشد

عباس ریاحی فرد طراح منطقه یک و دبیر علمی گردهمایی طراحان و سازندگان منطقه یک تهران گفت: این گردهمایی باعث شد تا مالکان، سازندگان و طراحان دورهم جمع شوند و در خصوص فعالیت‌های ساخت‌وساز تبادل‌نظر کنند.

عباس ریاحی فرد ضمن اشاره به این مطلب که امیدوارم این گردهمایی‌ها ادامه‌دار باشد، افزود: در معماری مدرن موضوع ارزش‌افزوده و همچنین تنوع مصالح ساختمانی باعث شده تا نوعی رقابت برای ساخت نماهای باکیفیت و شاخص شکل بگیرد.

ریاحی فرد افزود: برخلاف تصوری که از بناهای شاخص وجود دارد و برخی معتقدند که در این بناها نباید محدودیتی برای سازندگان قائل باشند، بنده معتقدم نسبت به این بناهای شاخص که حدود 20 درصد ساخت‌وسازها را در برمی‌گیرند، باید با وسواس بیشتری برخورد شود چراکه در بسیاری مواقع می‌توانند برای 80 درصد ساخت‌وسازها الگو باشند. البته چنانچه سازنده در کنار ارزش‌افزوده خود، سود و منفعت عمومی را هم در نظر بگیرد، باید از طرف نهادهای مسئول موردحمایت قرار بگیرد.

دبیر علمی گردهمایی طراحان و سازندگان منطقه یک تهران گفت: فاخر و شاخص شدن یک بنا به معنای زیر سؤال بردن مسائل اقلیم، هویت، عملکرد و ... نیست. اتفاقاً مدیریت درست و توجه به این اصول، هم‌زمان ارزش‌افزوده سازنده و مردم را به همراه خواهد داشت.

وی در رابطه با برند سازی اظهار داشت: متأسفانه هنوز این موضوع شکل درستی در کشور ما به خود نگرفته است. برندینگ ناشی از به‌کارگیری استانداردهاست و درنهایت آیتم‌های مختلف ارزیابی و گواهی هر بخش در دفترچه ساختمان ثبت می‌شود. سازمان نظام‌مهندسی و شهرداری‌ها می‌توانند با بررسی بخش‌های مختلف مانند مقاومت، صرفه‌جویی در انرژی، تأسیسات و ...این گواهی و گریدرا صادر کنند.

برندینگ ناشی از به‌کارگیری استانداردهاست / باید گردهمایی‌ها طراحان و سازندگان  ادامه‌دار باشدبرندینگ ناشی از به‌کارگیری استانداردهاست / باید گردهمایی‌ها طراحان و سازندگان  ادامه‌دار باشد

برچسب ها معماری ، مسکن
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar